Akıllı Köyün Delisi PDF İndir

tarafından
72
Akıllı Köyün Delisi PDF İndir

Akıllı Köyün Delisi PDF İndir kitabı 1972 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 255 sayfadan oluşmaktadır.Edebiyat roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Vedat Saygel´dır.

Akıllı Köyün Delisi konusu ve kısa bir özet

1931 dünyaya geliş, 1938 babasız kalış. Derken, 2. Dünya Savaşı… Uluslar birbirlerine, biz ekmek peşine düştük. Kahveci çıraklığı, manav çıraklığı, fabrika işçiliği, tuğla harmanlarında hamallık. Tüm bunların yanı sıra sürdürülmeye çalışılan okuyup adam olma tutkusu…Adam olamadık ama günün birinde yazar olarak karşınıza çıktık işte. Mizah dedik, doyasıya gülemediğimiz şu evrende insanları güldürmeye adadık kendimizi. Çok süründük ilk yıllar.

Daha önceki yaşamımız da sürünmekten ibaret olduğundan, yadırgamadık bu sürünmeyi. Yazılarımdan para kazanmaya başladığım tarih 1959’dur. AKBABA mizah dergisiyle başladım işe. Sonra çok yer değiştirdim, 1965’te AKBABA’ya dönüp çakıldık kaldık. “AKILLI KÖYÜN DELİSİ” ikinci kitabımdır. İlki,”e” yayınevi tarafından 1969’da çıkarılan “ORTALIK NEDEN KARIŞTI” ismini taşıyordu. Şimdi tüm gücümle o savaş yıllarında geçen çocukluğumun romanını yazıyorum

Kitabın Adı Akıllı Köyün Delisi
Yazar : Vedat Saygel
Baskı Tarihi : 1972
Sayfa Sayısı : 255
Kitabın Türü : Edebiyat, roman
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Ararat Yayınevi
Ülke : Türkiye

Akıllı Köyün Delisi PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Akıllı Köyün Delisi PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR