Akıllı Yatırımcı PDF İndir

tarafından
1310
Akıllı Yatırımcı PDF İndir

Akıllı Yatırımcı PDF İndir kitabı 2018 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 648 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Benjamin Graham´dır.

Akıllı Yatırımcı Özet

Akıllı Yatırımcı PDF İndir özet, Ben Graham o zamanlar seksen yaşındaydı ve hergün bir budalalık, bir yaratıcılık ve bir cömertlik yapmayı arkadaşına söylemişti. Bu garip amaç, onun kendini beğenmişliğe ve nasihatçılığa düşmeden fikirlerini toparlama becerisini aksettiriyordu.

Fikirleri kuvvetliydi ama onları sunuşu sürekli şekilde yumuşaktı.Dergiyi okuyan kişilerin yaratıcılık standartlarını esas aldığımızda, Graham’ın başarılarının abartılmaya ihtiyacı yok.

Bir bilimsel yöntemin mucidinin onu takip edenlerce kısa sürede gölgede bırakılmadığı durumlar çok seyrektir. Ama düzensiz ve karmaşık bir faaliyete yapısallık ve mantık kazandıran bir kitabın yayınından kırk yıl sonra, menkul kıymet analizinde onunla finale kalabilecek adayları bulmak bile zor.

Akıllı Yatırımcı PDF İndir, Yayınladıktan bir hafta sonra veya bir ay sonra Ben’in ilkeleri bütün oturaklılığını korudu. Sağlam önerileri, onu takip edenlere -o ünlü ve gündemdeki danışmanları takip eden daha yetenekli, profesyonellerden daha alt düzeyde doğal kabiliyetleri olanlara bile- sürekli ödüller getirdi.

Ben kendi kurmuş olduğu egemenliği ve kendi cephesinde ki, tüm çabaları tek bir amaca odaklayan zihinsel faaliyetin dar görüşlülüğü dışında başarmasıydı. En azından, ben bu kadar geniş bir bakış açısı olan başka birisine rastlamadım.

Hemen hemen mükemmel bir hafıza, yeni bilgiye karşı duyulan sonsuz bir hayranlık ve o bilgiyi sanki ilgisizmiş gibi görünen sorunlara uygulama yeteneği, onun her hangi bir alandaki düşüncelerine erişmeyi bir mutluluk kaynağı yapmıştı.

Ama o üçüncü amacında -cömertlik- tüm diğerlerinin üzerinde bir başarıya ulaştı. Ben’i öğretmenim, işverenim ve arkadaşım olarak tanıdım.
Her ilişkide de -tüm öğrencileri, çalışanları ve arkadaşlarıyla olduğu gibi sonsuz ve karşılıksız bir fikir, zaman ve azim cömertliği mevcuttu.

Eğer düşünce berraklığı gerekiyorsa gidilecek daha iyi bir yer yoktu. Eğer teşvik ve öneri gerekiyorsa. Ben hep oradaydı.Walter Lipmann başkalarının gölgesinde oturabileceği ağaçlar diken insanlardan bahsetmişti. İşte Ben Graham öyle birisiydi.