Antik Çağdan Geleceğe Para Paranın Yazılmamış Tarihi Pdf indir oku

Antik Çağdan Geleceğe Para  Paranın Yazılmamış Tarihi Pdf indir oku

 

“Antik Çağdan Geleceğe Para
Paranın Yazılmamış Tarihi” isimli kitap 352 sayfadan oluşmaktadır ; Dursun Ali Yaz tarafından kaleme alınmıştır. TİMAŞ YAYINLARI tarafından 09.01.2020 tarihinde yayımlanmıştır.

“Antik Çağdan Geleceğe Para
Paranın Yazılmamış Tarihi” kitabın özetini okuyabilir, “Antik Çağdan Geleceğe Para
Paranın Yazılmamış Tarihi” kitabı pdf, epub olarak indirebilirsiniz. “Antik Çağdan Geleceğe Para
Paranın Yazılmamış Tarihi” kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
“Antik Çağdan Geleceğe Para
Paranın Yazılmamış Tarihi” kitabını ücretsiz indirebilirsiniz

Para yokken insan vardı fakat insanlık tarihi parayla başladı.
O halde şimdiye kadar yapılmamış bir şey yapılabilir; insanlık tarihi “para” olgusu merkeze konularak yazılabilirdi.
Antik Çağdan Geleceğe PARA’da, paranın iktidar ilişkilerine, mitlere, toplumsal hayatın örgütlenme biçimlerine uzanan etkilerini görmek, çoğu yerde küçük anekdotlar biçimde anlatılan hadiselere şahitlik etmek gerçek bir okuma zevki veriyor.
Çoğumuzun zihninde soyut ve ‘kaydi’ bir anlam dünyasına işaret eden ‘para’nın tarihi seyir içindeki etkilerini bütünlüklü bir bakış açısıyla gösteren Dursun Ali Yaz, bugüne kadar ortaya konmamış bir bakış açısıyla geçmişten geleceğe paranın yazılmamış tarihini kaleme alıyor.
 
“Binlerce yıllık uygarlık yolculuğunda bizleri yalnız bırakmayan tek şey paraydı. İşte bu kitap, antik çağdan emekleyerek yola çıkıp şimdilerde ışık hızına erişen paranın muhteşem serüvenini merak edenler için yazıldı.”
Dursun Ali YAZ
 
“11.000 yıldır kullandığımız para türlerini bilim ve akıl eleğinden geçiren yazar, para olgusunu Trampa Para, Mal Para, Tartı Para, Madeni Para, Kâğıt Para ve Sanal Para olmak üzere altı kategoriye ayırıyor. Paranın ruhu, özü ve şeklini baz alarak yaptığı bu ayırımın para felsefesinde yepyeni bir sayfa açacağına inanıyorum. Uzun ve disiplinli bir çalışmayla ortaya çıkardığı eser, paranın yalnızca tarihini değil servet ve devlet kavramlarıyla ilişkisini sosyolojik, kültürel ve yönetsel açıdan irdeliyor.”
Dr. Yılmaz ARGÜDEN
 

Antik Çağdan Geleceğe Para Paranın Yazılmamış Tarihi Pdf indir oku (yandex) indir