Aşk Kitapları

tarafından
160
Aşk Kitapları

Kitaplar pek çok okursever tarafından insanların en yakın arkadaşı olarak görülmektedir. Kitapların insanlara çeşitli konularda bilgiler vermesi, farklı duygular yaşatması ve kişinin benliğini bulabilmesine imkan vermesi bu düşünceyi destekler niteliktedir. Kişilerin olduğu gibi kitapların da farklı karakterleri bulunmaktadır. İnsanlar kendi ihtiyaç ve zevklerine göre bu kitapların karakterlerini değerlendirip seçimler yapmaktadır. Yapılan seçimler değerlendirildiğinde aşk kitaplarının büyük bir kesim tarafından severek okunduğu görülebilmektedir.

Aşk kitapları, yüzyıllardır insanlar tarafından en güzel duygu olarak kabul edilen sevginin yoğun bir şekilde anlatıldığı eserlerdir. Okuyucular bu kitapları okuyarak aşkın ve sevginin ne kadar değerli ve önemli bir duygu olduğunu hissedebilmektedir. Bunun yanında, iki insan arasındaki sevginin ne kadar kuvvetli olduğu bu kitaplar sayesinde görülebilmekte ve aşıkların sevgililerine ulaşmak için ne gibi zorlukların üstesinden geldikleri, neler yapabilecekleri hakkında fikir sahibi olunabilmektedir. Bunun yanında okuyucular kitaptaki karakterler ile empati kurarak yoğun sevginin ve aşkın nasıl bir duygu olduğunu öğrenebilmektedir.

Türkiye’de ve Dünya’da aşk üzerine yazılmış pek çok önemli eser bulunmaktadır. Bu eserler aşka farklı bakış açıları getirmekte ve hayal gücünün sınırlarını zorlayarak benzersiz hikayelerin ortaya çıkmasına vesile olmaktadır. Bazı aşk kitaplarında hayal gücünün yanı sıra gerçekliğe de yer verilmesi okuyucuların aşka olan inancını pekiştirmekte ve duygularını daha yoğun yaşamalarına sebep olarak somut etkiler bırakmaktadır. Bu etkinin yoğun bir şekilde hissedildiği eserler dünya çapında üne sahip olmuşlardır.

Kolera Günlerinde Aşk – Gabriel Garcia Marquez

Kolera Günlerinde Aşk hem Türkiye’de hem de dünyada büyük bir okuyucu kitlesine sahiptir. Bu kitabın sahip olduğu okuyucu kitlesine ulaşmasının en büyük sebebinin yazarın kendine has üslubunun olduğu düşünülmektedir. Üslubun yanında kitap içerisinde anlatılan ve okuyucunun duygu seline kapılmasına yol açan uzun soluklu aşk da bu hikayenin büyük kitlelere ulaşmasına etkide bulunmuştur.

https://www.kitappdfinndir.com/kolera-gunlerinde-ask-pdf-indir/

TIKLA İNDİR

Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

Her geçen gün ününü artırmaya devam eden Kürk Mantolu Madonna, 1943 yılında yayınlanmıştır. Sabahattin Ali’nin en ünlü eseri olan bu aşk romanında, Raif Efendi ile Maria Puder arasında sıra dışı bir şekilde alevlenen aşkın hikayesi anlatılmaktadır. Bu aşk serüveni esnasında yaşanan ilginç gelişmelerin yanı sıra üzücü olaylara da yer verilmesi okuyucunun ana karakterlere sıkı sıkıya bağlanmasına sebep olmaktadır.

https://www.kitappdfinndir.com/kurk-mantolu-madonna-pdf-indir/

TIKLA İNDİR

Aşk ve Gurur – Jane Austen

Dünya klasikleri arasında bulunan Aşk ve Gurur, diğer aşk kitaplarına göre oldukça duygusal ve romantiktir. Duygu ve romantikliğin yanında kitabın adından da anlaşılacağı üzere gururun ve ön yargının aşka olan etkileri de anlatılmaktadır. Eser içerisinde çok sayıda özgün karakter olması sürükleyiciliğine ve akıcılığına olumsuz etkide bulunmamaktadır.

Aşk-ı Memnu – Halit Ziya Uşaklıgil

Halit Ziya Uşaklıgil’in Türk Edebiyatı’na kazandırdığı en önemli eser olarak kabul edilen Aşk-ı Memnu, karşı konulamaz bir yasak aşkın hikayesini anlatmaktadır. Tutkunun ve ihtirasın yoğun olarak hissedildiği bu eserde, Bihter ve Behlül arasındaki aşkın Ziyagil Yalısı’ndaki karakterler tarafından nasıl engellenmeye çalışıldığı ve hazin bir şekilde sona erdiği süslü bir dille okuyucuya aktarılmaktadır.

Anna Karenina – Lev Tolstoy

Dünya Edebiyatı’nın en önemli isimleri arasında bulunan Lev Tolstoy tarafından, 1877 yılında kaleme alınmış bu aşk romanında, evli olan Anna Karenina’nın sıkıcı hayatının genç bir erkeğin etkisiyle nasıl değiştiği anlatılmaktadır. Anna’nın, ismi Vronski olan bu genç erkekle yaşadığı doludizgin aşkın okuyuculara kusursuz bir şekilde aktarıldığı kitapta, ilişkinin çevredekiler tarafından nasıl karşılandığına ve karakterlerin bundan nasıl etkilendiğine de detaylı bir şekilde yer verilmiştir.

Daha fazla aşk kitapları indirmek için aşk pdf kitap indir kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın.