Atatürk Din Düşmanı Değildi PDF ve EPUB İndir

tarafından
65
Atatürk Din Düşmanı Değildi PDF ve EPUB İndir

Atatürk Din Düşmanı Değildi PDF ve EPUB İndir kitabı 2013 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 208 sayfadan oluşmaktadır.Tarih  kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Ali Kuzu´dır. Atatürk Din Düşmanı Değildi kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 8,20 TL´dir.

Atatürk Din Düşmanı Değildi konusu ve kısa bir özet

İstiklal Harbi günlerinde, Sakarya Meydan Muharebelerinin en kritik dönemlerinde, top seslerinin Ankara’dan duyulmaya başlandığı ve Büyük Millet Meclisi’nin Kayseri’ye nakledilmesinin bile düşünüldüğü günlerde, Atatürk, günlük çalışmalarının büyük bir kısmını yürüttüğü ve bugün müze olarak değerlendirilen Ankara Tren İstasyonu’ndaki evde, bir sabah erken kalktığı bir sırada Çavuş Ali Metin’e: “Acele olarak Fevzi Paşa’yı telefonla ara, bul ve hemen buraya gelmesini söyle.” diyor.

Ali Metin, Fevzi Paşa’yı telefonla arayıp bulduğunda, Fevzi Paşa da Atatürk’ün yanına gelmek üzere, hemen evden çıkmakta olduğunu söylüyor. Fevzi Paşa, Atatürk’ün yanına girince, Atatürk ona bir kağıt kalem uzatıp: “Bugün gördüğün rüyayı yaz ve bana ver.” diyor.
Kendisi de bir kağıt kalem alıp aynı şekilde o gün gördüğü rüyayı, Fevzi Paşa’ya vermek üzere yazmaya başlıyor. Yazma işi bittikten sonra, her iki paşa da karşılıklı olarak yazdıklarını alıp okuyorlar ve okuma işi bittikten sonra birbirlerine bakıp sevinçle gülümsüyorlar. Her ikisinin de yazdıklarını kendi kağıtlarından okuyan Çavuş Ali Metin, her iki kağıtta da şu rüyanın yazılmış olduğunu görüyor: Hz. Peygamber (SAV) Efendimiz, Hacı Bayram-ı Veli’ye diyor ki: “Mustafa’ya söyle, korkmasın, sonunda zafer onların olacak.”
Bilindiği gibi, aynı gecede rüyalarında Hz. Peygamber (SAV) Efendimiz, Hacı Bayram-ı Veli’ye bu sözleri söylerken gören o iki muzaffer kumandanın o günkü isimleri, “Mustafa Kemal” ve “Mustafa Fevzi”dir.

Adı : Atatürk Din Düşmanı Değildi
Yazar : Ali Kuzu
Baskı Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 208
Kitabın Türü : Tarih
Orijinal Adı :  
Dil: Türkçe
Yayınevi: Paraf Yayınları

Atatürk Din Düşmanı Değildi PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Atatürk Din Düşmanı Değildi PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF TIKLA İNDİR
DOSYA.CO TIKLA İNDİR