Atlantis Bulundu PDF İndir

tarafından
88
Atlantis Bulundu PDF İndir

Atlantis Bulundu PDF İndir kitabı 2012 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 480 sayfadan oluşmaktadır.Atlantis Bulundu kitabını e book indir olarak indirebilirsiniz.Kitabın yazarı ise Clive Cussler´dir.

Atlantis Bulundu ÖZET

Atlantis Bulundu PDF İndir özet,Davetsiz misafir ötelerden geldi. Evrenin kendisi kadar yaşlı, nebula
benzeri semavi bir kütleydi. 4.6 milyar yıl önce, güneş sisteminin dıştaki
gezegenleri oluşurken, muazzam bir buz, kayalar, toz ve gaz bulutunun
içinde doğmuştu.

Hemen arkasından, çevreye dağılmış parçacıkları çapı
bir mil genişliğinde katı bir yığına dönüştükten sonra uzayın boşluğu içinde sessizce bir yörüngesel yolculuğa başladı. Bu yolculuk onu çok uzak bir güneşe ve en yakındaki yıldızlara doğru götürdü. Bu yolculuk,
başlangıcından sonuna kadar binlerce yıl sürdü.

Kuyruklu yıldızın çekirdeği donmuş su, karbon monoksit, metan gazı ve uçları çentikli metalik kayaların karışımından oluşmuştu. Bunu Tanrı’nın eliyle uzayda yuvarlanan kirli bir kartopu olarak tanımlamak da doğru olur.Fakat bu top, güneşi geçip dönüş yoluna saparken güneşin radyasyonu, onun çekirdeğiyle birleşti ve bir değişim gerçekleşti.

Çirkin ördek kısa zamanda bir güzellik simgesi oldu. Kuyruklu yıldız, güneşin ısısını ve morötesi ışınlarını emerken, koskocaman parlak mavi bir kuyruğa dönüşen uzun bir virgül meydana geldi. Toplam uzunluğu 90 mil kadar olmuştu, mavi kuyruğun.

Daha kısa, beyaz tozdan oluşan bir milyon mil genişliğinde bir başka kuyruk ortaya çıktı ve büyük kuyruğun iki yanında tıpkı bir balığın solungaçlarına benzeyen iki kıvrım oluşturdu.Kuyruklu yıldız güneşin önünden her geçişinde, buzları biraz daha azalıyor ve çekirdeği de kayboluyordu. Zamanla, iki yüz milyon yıl içinde buzlarının tümünü kaybedecek, toz bulutuna dönüşüp bir dizi göktaşı olmuştu.