Avrupa ve Biz PDF İndir

tarafından
92
Avrupa ve Biz PDF İndir

Avrupa ve Biz PDF İndir kitabı 2013 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 256 sayfadan oluşmaktadır.Tarih kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı  İlber Ortaylı´dır. Avrupa ve Biz kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 17  TL´dir.

Avrupa ve Biz konusu ve kısa bir özet

Bazı şeylerin üzerinde ısrarla durmak gerekmektedir, Avrupa ile iktisadî bütünleşme dediğimiz zaman kabul edeceğimiz sistem hukuktur. Romanist sisteme geçişimiz Medenî Kanun’un kabulüyle mümkündür, hukukçular biliyorlar ki medenî hukuk ve kodifiye Medenî Kanun hukukun temel taşıdır, yani bireyin hukukudur.

Fakat Osmanlı Devleti’nin hukuk alanındaki Avrupalılaşması, bu ticarete ve diplomasiye paralel olarak çok daha önceden başlamıştır. Yani daha Tanzimat devri başında deniz ticaret hukukunu ve kara ticaret hukukunu Avrupa’dan uyarlamışız; bu demektir ki bir malın bir yerden taşınışı sırasında Avrupa hukukunun hükümlerine tâbiyiz, yani o malın sigortasıydı, kaybıydı, tazminiydi gibi sorunları artık o hukuk açısından mütalaa etmek durumundayız ve bu keyfiyet hiçbir şekilde İslâm hukukunun esasını da rahatsız eden bir unsur değildir; ikisinin uyumu pekâlâ mümkündür.

Gider ayak ceza hukukunu kabul ediyoruz ve idarede belirgin sistemleri, usulleri birbirinin üzerine bağlıyoruz. Dolayısıyla, 19. yüzyıldan itibaren Osmanlı İmparatorluğu beynelmilel ilişkilerinde ve hayatın belirli dallarında, özellikle kamu sahasında Roma hukuku sistemine adım atmıştır ve hatta geniş ölçüde bunun içindedir.

Adı : Avrupa ve Biz
Yazar : İlber Ortaylı
Baskı Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 256
Kitabın Türü : Tarih
Orijinal Adı : İş Bankası Kültür Yayınları
Dil: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Avrupa ve Biz PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Avrupa ve Biz PDF İndirme Linkleri

TIKLA İNDİR