Ayna İçinde Ayna PDF İndir

tarafından
141
Ayna İçinde Ayna PDF İndir

Ayna İçinde Ayna PDF indir kitabı 2005 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 301 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Michael Ende´dir.

Ayna İçinde Ayna ÖZET

BAĞIŞLA BENİ, DAHA YÜKSEK SESLE KONUŞAMAM.

Ayna İçinde Ayna PDF indir, Beni ne zaman duyacaksın, bilmiyorum.
Acaba bir gün beni duyacak mısın? Benim adım Hor.
Yalvarırım sesime kulak ver. Ve bana olabildiğin kadar yakın ol, lütfen. Her zaman olduğu gibi, şu anda da buna çok ihtiyacım var. Ayrıca, kendimi sana ifade etmemin başka yolu yok.

Biliyorum ki, dileğimi yerine getirmeye karar verdiğinde açıklaman gereken birçok sırrın da olacak. Sesim tükendiğinde senin sesine ihtiyacım var. Aslında Hor’un yaşadığı ev, onun bu zavallı ve çaresiz durumunu çok iyi açıklıyordu. Hor kendini bildi bileli, içinde yüksek sesle söylenmiş tek bir sözcüğün bile sonu gelmeyen yankılar oluşturduğu bomboş bir binada oturuyordu.

Kendimi bildim bileli. Bu söz ne anlama geliyor. Bazen Hor, bomboş binanın içindeki salonlarda ve koridorlarda dolaşırken, çok uzun zamanlar önce hiç düşünmeden sarf ediverdiği bazı sözlerin yansımalarına
rastlardı.

Ağzından çıktıktan sonra şekil alıp madde haline gelerek bilinmezliğe doğru kaybolan bu sözlerin, yeniden karşısına çıkması ve geçmişiyle bu şekilde yüzleşmek zorunda kalması ona büyük bir acı veriyordu. Çünkü
Hor artık değişmişti ve bu aptalca sözler çok eskilere aitti.Hor genellikle çok alçak sesle konuşurdu.

Öyle ki, sesinin yankısı zqr duyulurdu. Sessizliğe çok yakın olan bu sınırı korumak zorundaydı. Çünkü yaşadığı ev, sesleri fena halde yansıtan bir evdi.Çok şey istediğimi biliyorum, ama şunu bil ki, Hor’un sözlerini duyduğun zaman nefesini tutmak zorunda kalacaksın.

Hor’un konuşma organları derin sessizliği ya da konuşamaması yüzünden körelmiş ve zamanla değişime uğramıştı.Hor’un seninle, uykuya dalmandan önce yapacağı konuşma, ses organlarının değişime uğraması yüzünden çok net anlaşılmayabilir. Bu nedenle, uykuyla uyanıklık arasındaki o ince çizgide bir denge kurmak zorundasın.

Ya da yukarısı ve aşağısı sözcükleri kendilerine aynı şeyi ifade eden insanlar gibi, havada asılı durup öylece beklemelisin.Benim adım Hor. Aslında şöyle demek daha doğru olur: Hor adını kendime ben taktım. Zaten benden başka kim beni adımla çağırıyor ki? Evin boş olduğundan daha önce bahsetmiş miydim?

Yani tamamen boş olduğundan. Hor uyumak için bir kenara kıvrılır veya olduğu yere, hatta bazen salonun tam ortasına çöküp kalırdı. Hor’un beslenme sorunu yoktu. Duvarlardaki ve sütunlardaki maddeyi yiyerek beslenebiliyordu. Bu, sarı renkli şeffaf maddenin verdiği tat, açlığı ve susuzluğu hemen gideriyordu. Hor’un bunun dışındaki ihtiyaçları önemsizdi.

Zamanın akıp gitmesi ona hiçbir anlam ifade etmiyordu. Zaten kala atışlarından başka zamanı ölçebileceği bir imkanı da yoktu, ama o da sürekli değişiyordu. Ayrıca Hor, geceyi ve gündüzü de bilmiyordu. Çünkü her zaman alacakaranlıkta yaşıyordu.