Bilinmeyen Bir Tanrıya PDF İndir

tarafından
70
Bilinmeyen Bir Tanrıya PDF İndir

Bilinmeyen Bir Tanrıya PDF İndir kitabı 2019 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 240 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat, roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise John Steinbeck ´dır.

Bilinmeyen Bir Tanrıya ve kısa bir özet

Bilinmeyen Bir Tanrıya, pagan inançların söylencelerle, kadim kutsal kitapların batıl itikatlarla iç içe geçtiği bir atmosferde, hem koruyucu bir anıta hem bir alegoriye dönüşen kutsal ağacın gölgesinde mutluluk ve bolluk arayışındaki insanların kaçınılmaz kaderlerini resmeden gizemli, canlı ve özgün bir anlatı.

John Steinbeck, California’nın bereketli topraklarında yeni bir hayat inşa etmek üzere memleketini terk eden çalışkan ve hırslı bir çiftçinin bu umut ve hüsran dolu hikâyesinde insanla tabiat arasındaki bitmek bilmez çekişmeye olduğu kadar, insan ilişkilerinin temelinde yatan bağlılık, arzu ve inancın doğasına da ışık tutuyor.

Okuyucu yorumları

Bir kasabada çiftçilik ve hayvancılıkla ilgilenen bir ailenin ortanca çocuğu olan Joseph, ailenin ve işin başına geçecek kişi olarak görülmektedir. Hayallerini gerçekleştirmek için yeni bir yer ve tarla arayışında olan Joseph, kendisini içine doğru çeken bir arazi bulur ve oraya yerleşmeye karar verir. Sonrasında yavaş yavaş diğer aile üyeleri de gelmeye ve bu araziye yerleşmeye başlar zira babaları artık ölmüştür.

Joseph tüm işi ve yeni araziyle uğraşma görevini devralmıştır. Ancak o arazideki ve Joseph’teki değişiklik gün geçtikçe farklılaşmaktadır. Bir ağaca duyduğu saygı, sevgi ve tapınma güdüsü etrafındakilere de farklı yansıyacaktır. Hüzün, dayanışma, merak, kaygı, güç gibi öğelerle süslenmiş bir hikaye.

Paganizm’den yola çıkılarak yazılmış ve ustaca işlenmiş bir kitap. Ağaca tapınma hissiyatı, aile bireyleeinden birinin Hristiyan bağlarının güçlü olması, bir diğerinin hayvanlarla olan iletişimi, Joseph ile Papazın konuşmaları, yapılan ritüeller çok dikkat çekici.

Steinbeck kalemini herkes sever, bu kitap da sevilecek bir kitap ancak eğer Paganizm’e ilgi duymuyorsanız ya da içeriğinde bulunan öğeleri bilmiyorsanız kitap size çok yavan kalacak ve beğenmeyeceksiniz. Ancak ilginiz varsa seveceğinize eminim.

Hikaye çok düz bir şekilde anlatılmış ve yavaş ilerliyor ancak ben çok fazla Paganizm bilmememe sadece aşina olmama rağmen beğendim. Belki daha fazla bilgim olsaydı daha çok sevebilirdim. Ancak bir arkadaşım vasıtasıyla sembollerin anlamlarını çözebildim.

Paganizm ile ilgili bilginiz yoksa okumanızı pek önermiyorum. Ancak bu alana ilginiz varsa okuyabilir ve kitaptan keyif alabilirsiniz.

Adı : Bilinmeyen Bir Tanrıya
Yazar : John Steinbeck
Baskı Tarihi : 2019
Sayfa Sayısı : 240
Kitabın Türü : Edebiyat, Roman
Orijinal Adı : To a God Unknown
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Sel Yayıncılık

Bilinmeyen Bir Tanrıya PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Bilinmeyen Bir Tanrıya PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR