Bir Delinin Hatıra Defteri – Portre Pdf indir oku

Bir Delinin Hatıra Defteri – Portre Pdf indir oku

 

“Bir Delinin Hatıra Defteri – Portre” isimli kitap 96 sayfadan oluşmaktadır ; Nikolay Vasilievich Gogol tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK tarafından 28.11.2020 tarihinde yayımlanmıştır.
“Bir Delinin Hatıra Defteri – Portre” kitabın özetini okuyabilir, “Bir Delinin Hatıra Defteri – Portre” kitabı pdf, epub olarak indirebilirsiniz. “Bir Delinin Hatıra Defteri – Portre” kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
“Bir Delinin Hatıra Defteri – Portre” kitabını ücretsiz indirebilirsiniz

Nikolay Vasilyeviç Gogol’ün, en çok okunan hikâyelerinden Bir Delinin Hatıra Defteri ve Portre’nin yer aldığı kitapta Bir Delinin Hatıra Defteri, orta hâlli bir memurun günden güne nasıl delirip kendini İspanya Kralı ilan ettiğini gözler önüne seriyor. İvanov’un trajikomik dönüşümüyle Rus toplumunu ve bürokrasisini de ince bir dille alaya alan Gogol, Portre hikâyesinde ise yoksulluk içinde yaşayan yetenekli ressam Chartkov’un bir dükkândan satın aldığı ürkütücü portreden sonra önünde açılan iki yoldan birini seçerken nasıl bir tereddüt yaşadığını anlatıyor. Chartkov, ya yoksul kalarak sanatını icra edecek ya da dönemin sanat anlayışına ayak uydurarak şöhret ve paraya talip olacaktır. Gogol’ün, üstün mizah anlayışıyla delilik ve ihtirasın herkese dokunabilecek gerçekliğini sunduğu bu iki hikâyesi Rusça aslından çevrildi

Bir Delinin Hatıra Defteri – Portre Pdf indir oku (yandex) indir