Borsada Tek Başına PDF İndir

tarafından
1645
Borsada Tek Başına PDF İndir

Borsada Tek Başına PDF İndir kitabı 2012 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 372 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise John Rothchild, Peter Lynch´dır.

Borsada Tek Başına ÖZET

Borsada Tek Başına PDF İndir, Borsa, ne bir mucize, nede bir kabusdur.Sermaye piyasasındaki diğer tüm yatırım araçları gibi kendi kuralları ve mantığı olan bir yatırım aracıdır.

Belki çok bilinmeyeni olan bir denklemdir.Ama asla belirsizlikler yumağı değildir.Borsanın getirisi belirli olan diğer yatırım araçlarından önemli bir farkı yoktur.

Daha geniş bir alanda bilgilenmek ve bilgiyi sürekli yenilemek zorunludur.Bir başka deyişle, borsa tembel yatırımcılar için hiç uygun değildir.Çalışkan, öğrenmeyi yeniden öğrenmeyi sevenler için ise en ideal, en yüksek kazançlı yatırım alanıdır.

Time dergisinin dünyanın ” bir numaralı ” fon yöneticisi olarak tanımladığı Peter Lynch, ilk best-seller´ı olan Borsada Tek Başına ya da orjinal adıyla One Up On Wall Street´te tüm meslek yaşamı boyunca kendisine rehberlik eden felsefeyi anlatıyor ve altını çiziyor:

Borsada para kazanmak istiyorsanız, fazla uzaklara gitmeyin.Kendi bildiğiniz, gördüğünüz, gelişme ve yenilikleri değerlendirin, yatırımınızı kendi bilginizle yönlendirin.

Türkçe dışında 6 dile çevrilen, yalnızca ABD´de 600.000 satan Borsa´´da Tek Başına borsa konusunda aklınıza gelebilecek, hatta gelemeyecek bütün sorulara yanıt veriyor.

Bir şirketi, hisse senedini nasıl araştırabileceğiniz, borsanın jargonunu, evreleri, dönüm noktalarını, düşüş ve yükseliş trendlerinin genel belirtilerini anlatıyor.

Lynch ” Siz siz olun, norsanın kuma rolduğunu söyleyenlere kulak asmayın 1 diyor ve ekliyor: ” Borsa bugün, yarın, önümüzdeki ay, önümüzdeki yıl çıkabilir.

Aynı şekilde bugün, yarın, önümüzdeki ay ve ya önümüzde ki yılda para kazanabilirsiniz.Önemli olan doğru zamanda, doğru hisse senedie yatırım yapmak ve yine doğru zamanda elden çıkarak, karı realize etmektir.

Peter Lynch 1977 yılında, dünyanın en önemli yatırım fonlarından biri olan ve tamamı hisse senedinden oluşan Fidelity Magellan´ın başına geçmiş, görevde kaldığı 1990 yılına kadar fonundaki yatırımları 28´e katlamış, dahası rakibi olan bütün diğer fonların ortalama getirisinin yüzde 98 üzerine çıkmış gerçek bir borsa ustası.