Bülbülü Öldürmek PDF İndir


Bülbülü Öldürmek pdf indir

Bülbülü Öldürmek PDF İndir

Bülbülü Öldürmek PDF İndir, Kitap Harper Lee tarafından yazılmış, Ülker İnce tarafından Türkçeye çevrilmiştir. Kitap 2014 yılında basılmıştır. Dünya Klasikleri , Edebiyat , Tarih ve Roman kategorisinde bir kitaptır.

Onun içindir ki, yıpratmayın kendinizi.. İnsanlar genelde neyi görmek istiyorlarsa onu görür, neyi duymak istiyorlarsa onu duyar..

Bülbülü Öldürmek, Harper Lee
  • Adı: Bülbülü Öldürmek
  • Yazar: Harper Lee, Ülker İnce (Çevirmen), Bilge Sancı (Editör)
  • Alt başlık: Bülbülü Öldürmek #1
  • Baskı tarihi: Eylül 2014
  • Sayfa sayısı: 355
  • Orijinal adı: To Kill A Mockingbird

Bülbülü Öldürmek Kitabı Ön Okuma

Dill Eylül’de Meridian’a dönmek üzere bizlerden ayrıldı. Beş otobüsüne bindirdik. Haftaya okulun açılmakta olduğu kafama dank edene değin çok üzüntü çektim. Yaşamım boyunca hiçbir şeyi böylesine iple çekmemiştim.
Kışın saatlerce ağaç tepelerinden okul bahçesine bakar, Jem’in bana verdiği dürbünle okullu çocukları gözler oyunlarını öğrenirdim. Körebenin karmaşası içerisinde Jem’in kırmızı ceketini bulur ve onun küçücük zaferlerine, üzüntülerine ortak olurdum. Onlara katılmaya can atıyordum.
Jem beni okula götürmeyi «lütfen» üstlendi. Bu işi genellikle ana-babalar yapıyordu ama Atticus, Jem’in bana sınıfımı göstermekten büyük mutluluk duyacağını söylemişti. Sanırım bu anlaşmada para da etkin oldu, çünkü Radley’lerin evinin köşesini dönerken Jem’in ceplerinden alışılmadık şıngırtılar gelmişti. Okul bahçesinin yoluna girip de yavaşladığımızda
Jem, onu rahatsız etmemem gerektiğini söyledi. Gel Tarzan’dan bir bölüm oynayalım türünden isteklerde bulunmayacaktım. Özel yaşamı ile ilgili sözler sarfedip onu utandırmak yoktu. Ders aralarında ve öğleyin kuyruğuna yapışmayacaktım. Ben birinci sınıfa takılacaktım, o da
arkadaşları ile olacaktı.

«Yani artık birlikte oynamayacağız mı demek istiyorsun?»
«Ev başka, okul başka. Göreceksin.»
Gerçekten de öyleydi. Daha ilk sabah öğretmenimiz Bayan Caroline Fisher beni sınıfın önüne çağırdı ve elime cetvelli vurdu. Öğlene dek odanın köşesinde ayakta durdum. Bayan Caroline taş çatlasa yirmi bir yaşında filandı. Parlak kestane saçları, pembe yanakları vardı. Kırmızı oje sürmüştü. Yüksek ökçeli ayakkabılar ve kırmızı beyaz çizgili bir elbise
giymişti. Görünümü de, kokusu da nane şekerine benziyordu. Bayan Maudie Atkinson’un evinde pansiyoner olarak kalıyordu ve Bayan Atkinson onu bize tanıştırdığında Jem günlerce uyurgezer gibi dolaşmıştı.

Aşşağıdan Harper Lee – Bülbülü Öldürmek e-Kitap indirebilirsiniz ve Bülbülü Öldürmek PDF indir veya okuyabilirsiniz.


Bülbülü Öldürmek PDF İndir Yandex

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?