Caligula PDF İndir

tarafından
233
Caligula PDF İndir

Caligula PDF İndir kitabı 2017 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 94 sayfadan oluşmaktadır.Edebiyat  kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Albert Camus´dır.

Caligula konusu ve kısa bir özet

7 Kasım 1913’te Mondovi (Cezayir)’de doğdu. Albert Camus’nün babası savaş sırasında ölen bir Arap. Küçük bir zanaatçı. Çoğunlukla Kuzey Afrikalı Fransızlar gibi annesi İspanyol bir aileden gelme. Çocukluğu ve Cezayir’deki gençlik yılları, yoksulluklar, güçlükler, sıkıntılar, sayrılıklar içinde geçti. Öğrenim yılları Alger’de geçti Alger Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin Felsefe Bölümü’nden diploma ve lisansını aldı. Plotin ve Saint Augustin üzerine doktorasını verdi. Çeşitli görevlerde bulundu. 1960’ta bir yol kazasında yaşamını yitirdi.

Albert Camus‘nün yapıtları çevrildiği ülkelerde büyük yankılar uyandırdı. Bunların başında; La Peste, L’Etranger (Yabancı), Le Mythe de Sisyphe ve 1938’de yazdığı Caligula gelir.
Caligula açıkça belirtir: Kişiler ölür ve onlar mutlu değildir. Roma’nın tek egemeni, sona değin us yolunu dener. Görülmemiş zırvalıklarla çevresine korku salar ve dalkavuklarının hançeri altında ölünceye değin olanaksızı yakalamaya çalışır.

Kitabın Adı Caligula
Yazar : Albert Camus
Baskı Tarihi : 2017
Sayfa Sayısı : 94
Kitabın Türü : Edebiyat
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Berfin Yayınları
Ülke : Türkiye

Caligula PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Caligula PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR