Cesur Yeni Dünya PDF İndir

tarafından
2045
Cesur Yeni Dünya PDF İndir

Cesur Yeni Dünya PDF İndir kitabı 2013 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 266 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat, Roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Aldous Huxley´dır. Cesur Yeni Dünya kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 14,40 TL´dir.

Cesur Yeni Dünya konusu ve kısa bir özet

Orijinal adı Brave New World olan Cesur Yeni Dünya ilk olarak 1932’de yayınlandı. Kitap, Shakespeare’in Fırtına eserinde geçen bir konuşmadan ismini almaktadır. Sheakespeare’in zamanında “brave” kelimesi “güzel” anlamına geliyordu, yani asıl manası “Güzel Yeni Dünya” dır. Romanın kurgusu Londra’da 26. yüzyılda geçmektedir.

Yoksulluk savaş gibi olgular kalkmıştır buna karşın aile kavramı felsefe sanat kavramlar da kalkmıştır. Soma adı verilen uyuşturucu sayesinde herkes istediği zaman mutlu olabilmektedir.

Ayrıca eski geleneklerin hüküm sürdüğü yeni dünyadan tellerle ayrılmış “Ayrıbölge” denilen yer de vardır. Burada Tek eşlilik, aile kavramı, batıl inançlar, tanrı inanışı bizdeki gibidir.

Edebiyat dünyasında kara dörtleme olarak bilinen eserlerden biridir. (1984, Fahrenheit 451, Cesur Yeni Dünya ve Biz)

Keyifli okumalar diler, böyle güzel bir mecrayı bizlere sunduğu için 1K ekibine teşekkür ederim.

Adı : Cesur Yeni Dünya
Yazar : Aldous Huxley
Baskı Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 266
Kitabın Türü : Roman  ve Edebiyat
Orijinal Adı : Brave New World
Dil: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

Cesur Yeni Dünya PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Cesur Yeni Dünya PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF KİTAP İNDİR