Çölün Sırrı pdf indir


Çölün Sırrı pdf indir

Çölün Sırrı romanından; Kalbinde bir sır saklıyor. Kumlara gömdüğü bir sır.

Çölün Sırrı Kadın, bir köleydi; adam onun sahibi.

İkisi de özgür olmak istiyordu.

 

Yıl 1833, İngiliz Deniz Kuvvetleri Arap Yarımadası kıyılarını keşifte. Genç ve hırslı bir asker olan Teğmen James Wellsted, Kral’a hizmet ettiği günlerinin, onu ün ve zafere götürmesinde kararlıdır. Ancak iki subay arkadaşının istihbarat toplarken kaybolması tüm planlarını alt üst eder. Wellsted, çok tehlikeli bu kurtarma görevini üstlenmelidir.

 

Kölelik Arabistan’da hala yaygındır. Köyünden koparılıp çok uzaklara götürülen Habeşli asi güzel Zena, Maskat pazarında satılığa çıkarılır. Fakat kendini teğmenin kölesi olarak bulduğunda, talihi tamamen değiştirecektir. Zena, onları nelerin beklediğini bilmeden bu tehlikeli görevde teğmene eşlik etmek zorundadır.

 

İkisi de bir seçim yapmak zorunda kalacak: öyle bir seçim ki, hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek…

 

Yoksa kaderleri kumlara mı yazılacak?

 

“Kanunların insanları kısmen özgürleştirdiği İngiltere’de herkes, zorbalıkla yönetilen bölgelerde hiç bilinmeyen, geleneklere bağlı, ezici bir baskı idaresinin kölesi olmuş durumda.

Bu da bize, zorba hükumetlerin yönetiminde yaşamaya alışmış insanların sözde özgür ülkelerde neden kendilerini zincirlenmiş ve köleleştirilmiş hissettiklerinin cevabını veriyor.”

Çölün Sırrı pdf indir


Çölün Sırrı pdf indir Yandex

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?