Define Adası PDF İndir

tarafından
778
Define Adası PDF İndir

Define Adası PDF İndir kitabı 2017 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 317 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Robert Louis Stevenson´dır.

Define Adası ÖZET

Define Adası PDF İndir özet, ARKADAŞLAR Define Adası üstüne bütün bildiklerimi başından sonuna dek yazmamı istediler. Yazacağım. Yalnız, definenin bir kısmı hâlâ orada olduğu için, adanın yerini söylemeyeceğim. Böylece, işte kalemimi elime
alıyor, çok uzak bir güne dönüyorum. O gün, babamın Amiral Benbow H anını işlettiği sıralarda, yanağında bir kılıç yarası bulunan kavruk yüzlü, yaşlı bir denizci çatımız altına sığınmıştı. Onu daha dün görmüş gibi hatırlıyorum.

Hanın kapısına doğru ağır ağır yürürken denizci sandığını da bir el arabasıyla peşinden getiriyorlardı. Uzun boylu, güçlü, iri-yarı, esmer bir adamdı. Kapkara saçlarının örgüsü kir içindeki mavi ceketinin omuzlarına sarkıyordu.Elleri yara-bere içindeydi; tırnakları kirli, tırtıklıydı. Bir yanağını baştan başa kaplayan kılıç yarasının iğrenç, mosmor bir görünüşü vardı. Dün gibi hatırlıyorum : Islık çalaraktan koyu seyretti.

Daha sonra, herkesin bildiği bir denizci türküsünü mırıldanmaya başladı.Ölünün sandığı üstünde onbeş kişi Yo-ho-ho! Bir şişe de içki Bu türküyü korsan gemilerinde terbiye görmüşe benzeyen yüksek, keskin bir sesle söylüyordu. Sonra, elindeki demir uçlu, kaldıracı andıran bastonuyla kapıya vurdu. Babam koşarak gelince de, kaba bir tavırla, bir kadeh konyak istedi. Konyak geldi. Bunu içkiden çok iyi anlayan biriymiş gibi ağır ağır, tadını çıkara çıkara içti. Bir yandan da koyun sarp kayalarını, hanımızın tabelasını inceliyordu.