Denizi Yitiren Denizci PDF İndir

tarafından
183
Denizi Yitiren Denizci PDF İndir

Denizi Yitiren Denizci PDF İndir kitabı 2013 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 156 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat, roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Yukio Mişima´dır.

Denizi Yitiren Denizci konusu ve kısa bir özet

Marguerite Yourcenar’ın “İnce, bıçak ağzı gibi dondurucu bir kusursuzlukta,” diye tanımladığı Denizi Yitiren Denizci, dehşeti şiirsel bir anlatımla bütünleştiren, benzersiz bir kitaptır. “Kusursuz arınma, ancak yaşamı kanla yazılmış bir şiir dizesine dönüştürerek mümkündür,” diyen Mişima bu kitapla görüşünü örneklemiş olur. Mişima’nın en etkileyici eserlerinden biri olan kitap soğukkanlı şiddeti ustalıkla anlatırken, hiç kuşkusuz yazarın çocukluğunda bilinç­altını etkilemiş baskıları da yansıtır.

Roman, dul bir kadın, on üç yaşındaki oğlu Noboru ve kadının ikinci eşi olan denizcinin öyküsünü anlatır. Yaşıtlarıyla bir çete kuran Noboru, ilk tanıştığında denizler fatihi bir kahraman olarak gördüğü denizcinin annesiyle evlenerek sıradan birine dönüşmesinin şokunu atlatamaz.

Rakuyo’nun varlığıyla bütünleşmiş olan bu adam, geminin ayrılmaz parçası olan bu adam, kendini o güzel bütünden koparmış, kendi isteğiyle düşlerinden gemileri ve denizi silip atmıştı.

Noboru, tatil boyunca Ryuji’nin yanından ayrılmamış ve denizle ilgili hikâyeler dinleyerek, ötekilerin hiç bilemeyecekleri denizcilik bilgileri edinmişti. Ama onun istediği, bu bilgiler değil, günün birinde denizcinin hikâyeyi yarıda keserek, yeniden denize dönerken ardında bırakacağı mavi su damlalarıydı. Deniz, gemiler ve okyanus seferlerinin hayali ancak bu mavi damlalarda var oluyordu.

Kitabın Adı Denizi Yitiren Denizci
Yazar : Yukio Mişima
Baskı Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 156
Kitabın Türü : Edebiyat, roman
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Turkuvaz Kitap
Ülke : Türkiye

Denizi Yitiren Denizci PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Denizi Yitiren Denizci PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR