Dilek Şurubu PDF indir

tarafından
186
Dilek Şurubu PDF indir

Dilek Şurubu PDF İndir kitabı 2017 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 240 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Michael Ende´dir.

Dilek Şurubu Özet

Dilek Şurubu PDF İndir, Yılın bu son ikindisinde hava alışılmışın dışında erkenden kararıvermişti. Gökyüzünü simsiyah bulutlar kaplamıştı ve bir kar fırtınası saatlerdir Ölü Park’ın altını üstüne getiriyordu.Karabasan Villası’nda hiç hareket yoktu – sadece şöminede yanan ateşin yeşil renkli alevleri çevreyi aydınlatıp Sihir Laboratuvarı’na ürkütücü bir ışık saçıyordu.

Şöminenin üzerinde duran rakkaslı saat sarsılarak çalışıyordu.Bir tür guguklu saatti bu, ama içinden kuş çıkmıyordu, onun yerine zavallı bir başparmağın üzerine inip kalkan çekiç şeklinde bir düzeneğe sahipti.
“Ayy!” diye sesler çıkarıyordu. “Ayy! Ayy! Ayy!” Saat tam beşti. Bu ses her zaman büyücü hazretleri İblis Şarlatan’ın keyiflenmesini sağlardı, fakat yılın bu son gününde dönüp saate üzüntüyle baktı.

Eliyle hoşnutsuzluğunu belirten bir işaret yapıp dumanlarını savura savura piposundan bir nefes çekti. Kara kara düşüncelere dalmıştı. Onu büyük bir belanın beklediğini biliyordu, hem de çok yakında, en geç gece yarısında – yeni yıla girerken. Büyücü yüksek arkalıklı, geniş bir koltukta oturuyordu. Koltuk dörtyüz yıl önce marangozluktan anlayan bir vampir tarafından tabut tahtalarından yapılmıştı.

Koltuğun üstü kurtadam postlarıyla kaplıydı, ama bunca zaman sonra az da olsa yıpranmıştı elbette.Şarlatan’a ailesinden miras kalmıştı; mesleki uğraşları açısından oldukça ileri görüşlü olup zamana ayak uydurmak konusunda asla zorluk çekmemesine karşın bu koltuğa değer vermekten hiç vazgeçmemişti. İçtiği pipo küçük bir kurukafa biçimindeydi; göz çukurlarına yerleştirilen yeşil camlar, her nefes çekişte yanıp sönüyordu

Savurduğu dumanlar havada çeşitli garip şekiller oluşturuyordu; sayılar, formüller, oynaşan yılanl-ar, yarasalar, minicik hortlaklar, ama en çok da soru işaretleri …