Doğanın İnsanlaşması PDF İndir

tarafından
72
Doğanın İnsanlaşması PDF İndir

Doğanın İnsanlaşması PDF İndir kitabı 2003 yılında basılmıştır.Kitap toplam 389 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Serol Teber´dir.Kitabı satın almak isteyenler için fiyatı 24,50 TL´dir.

Doğanın İnsanlaşması ÖZET

Doğanın İnsanlaşması PDF İndir özet ;Yerküresinin ve insanların oluşumlarını, açıklama uğraşlarının kökenleri Çim-Hint-Önasya-Mezopotamya halklarının öykülerine, mitlerine kadar uzanır.

Bugün içinde bulunduğumuz tarihsel koşullarda bile yer küresinin, canlıların irdelemeye uğraşan idealist varsayımların büyük dinlerde ki temel görüşlerin çoğunun ilk örneklerinin, Mezopotamyalıların yazılı yada yazısız belgelerinden kaynaklandıkları görülmektedir.

Yerküresinin ve insanların oluşumlarını açıklamayı amaçlayan bu ilk varsayımlar, ilkem komünal üretim ve örgütlenme biçimlerinin belirginleştirdiği, somut günlük pratiğin sorunlaştırdığı yaşam bölümlerini açıklamaya yönelmiş çabaların ürünleridir.

Kuşkusuz deneysel bilgilerin anı birikimlerinin toplumsal bilincin gelişiminin yeterli olmadığı dönemlerde ortaya çıkan sorunları, insanlar, günlük yaşam pratiğinin uzantısında yetersiz imgelemlere dayanan ve çoğu kez yanılsamalı yakıştırmalar, çıkarsamalar ile açıklamaya çalışmışlardır.