Dönmek Mümkün Olsa PDF İndir

tarafından
86
Dönmek Mümkün Olsa PDF İndir

Dönmek Mümkün Olsa PDF indir kitabı 2013 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 396 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın kategorisi Roman ve Edebiyattır.Kitabın yazarı ise Marc Levy´dir.

Dönmek Mümkün Olsa ÖZET

Dönmek Mümkün Olsa PDF indir, Kalabalığa karışmak, kimse farkına varmadan; insanların akıllarında ne olduğunu anlamadan bu oyunu oynamaya devam etmek.Eşofman dikkat çekmemek için uygun bir kıyafet. Spor yapmak için sabahı beklemeliyim ve sabahın yedisinde.

Za­manın dakikalara indirgendiği, herkesin sinirlerinin sı­nandığı bir şehirde insanlar koşar; vücudu zinde tutmak için, önceki akşam kaçan ölçüyü telafi etmek için, gele­cek günün stresini göğüsleyebilmek için koşarlar.Bir bank; ayağını oturma yerine koymuş, hedefın yak­laşmasını beklerken ayakkabısını bağlıyor.

Önüne düşen kapüşonu görüş alanını kısıtlıyor ama yüzünü saklaması­
nı da sağlıyor. Nefeslenmek ve elinin titremesini engelle­mek için buna ihtiyacı var. Terlemesinin ise hiçbir önemi yok, nasıl olsa dikkat çekmiyor, hiçbir şeyi ele vermiyor, herkes terliyor burada.Görüş alanına girdiğinde, bırak geçsin, biraz beklersin, sonra küçük adımlarla yeniden başlarsın yürümeye.

Uygun­ ana kadar mesafeyi korumak lazım.Bu sahne yedi defa tekrarlanmıştı. Haftanın her günü, aynı saatte. Her seferinde, harekete geçme arzusu biraz daha karşı konulamaz hale gelmişti. Ama başarı için iyi
bir hazırlık gerekiyordu. Hata yapma hakkı yoktu.İşte, her zamanki gibi Charles Sokağı’ndan iniyor.

West Side Otoyolu’nun ilk dört şeridini geçmek için kır­mızının yanmasını bekliyor. Arabalar şehrin kuzeyine doğru gidiyorlar, insanlar işlerinin olduğu bölgeye doğru yöneliyorlar Refüje geldi. Trafık lambasındaki ışıklı ufak adam ya­nıp sönmeye başladı bile. TriBeCa’yla Financial District’e
arabalar tampon tampona ilerliyorlar, yine de yola atlıyor.

Her zamanki gibi çalan komalara elini kaldırıp havaya diktiği orta parmağıyla cevap veriyor. Sola sapıyor ve Hudson Nehri’ne paralel uzanan yaya yolunu izliyor.Diğer koşucuların arasında yirmi blok geçecek, form­da olmayanları geride bırakmaktan zevk alacak, ondan hızlı olanlara küfredecek.

Aslında daha iyi değiller, sadece on ya da yirmi yaş küçükler. On sekiz yaşındayken şehrin bu kısmı pek revaçta değildi, ama buraya gelip soluğu
kesilen ilk grupta o da vardı . Zamanında buralarda kazıklar üstünde yüzen doklar balık ve pas kokardı. Kan kokusu. Yirmi yılda şehrine çok de­ğişmişti, gençleşmiş, güzelleşmişti; oysa aynı yıllar onunyüzünde izler bırakmaya başlamıştı.

Nehrin öte yakasında, gün doğumuyla birlikte Hobo­ken’ ın ışıkları sönüyordu, onların hemen peşinden de Jer­sey City’ninkiler.
Onu gözden kaybetmemeli; Greenwich Sokağı’nın kestiği yere geldiğinde yaya yolundan ayrılacak. Oraya varmadan harekete geçmeli. Her zamanki mocaccino’su­nu söylemek üzere Starbucks’ a varamayacak bu sabah.

4 Numaralı Rıhtım’ı geçerken, fark edilmeden onu iz­leyen gölge ona yetişmiş olacak.Son bir blok kaldı. Adımları hızlandırmalı ve geçiş da­raldığı için yavaş koşanların hızlı koşanları sinir ettiği bu •bölgenin daimi kalabalığına karışmalı. Bıçağın ucu kolu­nun altına kayıyor, kararlı eliyle onu sıkıca tutuyor.Kuyruk sokumuyla son kaburganın üstüne doğru vur­malı.