E Kitap Nedir ?

tarafından
82
E Kitap Nedir ?

E Kitap Nedir ? Son yıllarda belki adına sıkça karşılaştığınız bir kelimedir e kitap..

Yıllarca ağaçlardan keserek, elde ettiğimiz kağıtlar üzerinden kitap okuduk.

Fakat teknolojinin gelişmesi sebebiyle artık kağıt israfına girmeyeceğiz.Ellerimiz de bulunan Telefon, Bilgisayar ve Tabletler üzerinden kitaplarımızı okuyabileceğiz.

E Kitap Nasıl Yapılır ?

İnternet üzerinde kitapları pdf formatına dönüştüren programlar bulunmaktadır.Bu yolla okumuş olduğunuz kitabın sayfalarının resimlerini çekerek pdf programına aktardıktan sonra, program otomatik olarak bize kitabın pdf halini verecektir.Ya da farklı yöntemler ile kitabı sanal ortama taşıyabilirsiniz.

e kitap okumak isteyen arkadaşlar bu linke tıklayarak kendilerine uygun buldukları programı indirip kitaplarını internet ortamından okuyabilirler.

e kitap nedir
e kitap indir

Neden E Kitap Okumalıyız ?

Öncelikle çağımız artık hız çağı olmuştur.4G ve 5G teknolojileri ile daha da hızlı bir yol alacaktır.Bu mantıkla baktığımız da e kitaplar dakikalar içerisinde farklı kişilere yollanabilir ya da saniyeler içerisinde farklı kitaplara erişebilirsiniz.

Kağıt, baskı, cilt, dağıtım ve sergileme gibi sıkıntılar yaşamayacak ve anında sizin elinizde olacak.

Depolanması çok basit olup, harddisk veya farklı bir upload sitelerine dakikalar içerisinde yüklenebilir.

Bunlara ek olarak ülkemizde veya farklı ülkelerde maddi durumu yetersiz olan fakat ileri düzeyde edebiyata meraklı kişiler bulunmaktadır.Bunlar için ise çok faydalı bir sistem olacaktır.