Ekonomide Dışa Açık Büyüme PDF ve EPUB İndir

tarafından
77
Ekonomide Dışa Açık Büyüme PDF ve EPUB İndir

Ekonomide Dışa Açık Büyüme PDF ve EPUB İndir kitabı 1988 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 473 sayfadan oluşmaktadır.Ekonomi kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Gülten Kazgan´dır. Ekonomide Dışa Açık Büyüme kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 25,05 TL´dir.

Ekonomide Dışa Açık Büyüme konusu ve kısa bir özet

Bunalım, ekonomik yaşamın bir parçası da olsa, nüfu­sun çoğunluğu için işsizlik, ekonomik sıkıntı ve fakirleşme demek. Türkiye bu sıkıntıdan yeni gelişen ülkelerle birlikte yaşıyor. Onlarla birlikte aynı ekonomi politikalarını uygulamak durumunda kalıyor. 24 Ocak 1980 programının yürürlüğe konmasından bu yana, ekonomisini, bir dünya bunalımı içinde giderek daha faz­la dış dünyadan gelen etkilere açıp, bunalımı atlatmayı ta­sarlıyor. Ekonomik güçlerin, devlet müdahalesi olmaksızın ekonomiye yön vermesi anlamına gelen aserbest piyasa eko­nomisiııni gerçekleştirmeye çalışıyor. Kitabın konusuna gelecek olursak, Türkiyenin 1980 yılında ki dışa dönük ekonomik açılım paketini incelemek ve irdelemektir. Tarihsel denemelerden ve dışa dönük açılımlarının yardımı ile ekonomik sıkıntılardan kurtulmak. Bunalımla bunlann karşılıklı etkileşiminin eko­nomiye yüklediği uzunsüreli maliyetin, mutlaka tartışma­ lara konu olması gerektiği inancıyla yazılmıştır. Çünkü baş­langıçta bazı iç ve dış çevrelerde ekonomik göstergelerdeki göreli iyileşmenin yarattığı iyimserlik dahi kaybolmak üze­redir ya da kayboldu bile. Nedeni de, önemli ekonomik gös­tergelerin ve yaşanan olayların bir çözümsüzlüğe işaret et­mesi, tünelin ucunda bir ışık gözükmemesi.

Adı : Ekonomide Dışa Açık Büyüme
Yazar : Gülten Kazgan
Baskı Tarihi : 1988
Sayfa Sayısı : 473
Kitabın Türü : Ekonomi
Orijinal Adı :  
Dil: Türkçe
Yayınevi:  

Ekonomide Dışa Açık Büyüme PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Ekonomide Dışa Açık Büyüme PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF TI İNDİR
EPUB TIKLA İNDİR