Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş PDF İndir

tarafından
351
Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş PDF İndir

Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş PDF İndir kitabı 2015 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 349 sayfadan oluşmaktadır. Tarih kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Oğuz Tekin´dır. Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 35,27 TL´dir.

Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş konusu ve kısa bir özet

Tarihe ilgi duyan herkese şiddetle tavsiye ediyorum, özellikle antik çağ tarihi hakkında daha önce detaylı kitap okumamış kişilerin başlangıç niteliğinde merakla okuyacağı bir eser.
Kitabın bir iyi yanı da herkes tarafından anlaşılabilir olması, diğer iyi yanı da ayrıca belirtilmiş kaynaklar. (Tarih okuyanların fazlasıyla işlerine yarıyacak nitelikte).

Eski Yunan ve Roma dünyası; siyaset, hukuk, askerlik, mimarlık, sanat, düşünce ve tarih yazıcılığı alanlarında günümüz Batı uygarlığı üzerinde çok önemli etkiler bırakmıştır. Batı dünyası –Girit’teki Minos uygarlığı ve Yunanistan’daki Miken uygarlığını da kapsayacak şekilde– Eski Yunan ve Roma uygarlıklarının bıraktığı miras üzerine kurulmuştur. Bu kitapta yaklaşık 3500 yıllık bir dönemin tarihi ele alınmaktadır.

“Polis” denen kent-devletlerinin kurulmaya başlaması, kolonizasyon, doğa filozofları, demokrasi ve demokratik yönetim biçiminin ortaya çıkışı, Herodotos ve Thukydides ile tarihçiliğin gelişimi, edebiyat, felsefe, Sokrates’in idamı, Büyük İskender ve Hellenistik krallıklar, Roma’da krallık, Cumhuriyet ve İmparatorluk dönemleri, sınıf mücadeleleri, Hannibal ve Kartaca Savaşları, “Roma Mucizesi”, İç Savaş ve Caesar, Augustus ve Roma Barışı, çok tanrılı dinden Hıristiyanlığa geçiş, imparatorluğun ikiye bölünmesi ve Batı Roma’nın yıkılması gibi Antik Çağ tarihine damgasını vuran olaylar ve kişiler Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş’te ayrıntılı bir şekilde sunuluyor

Adı : Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş
Yazar : Oğuz Tekin
Baskı Tarihi : 2015
Sayfa Sayısı : 349
Kitabın Türü : Tarih
Orijinal Adı :  
Dil: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayınları

Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Eski Yunan ve Roma Tarihine Giriş PDF ve EPUB İndirme Linkleri