Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı PDF İndir

tarafından
516
Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı PDF İndir
  • Adı: Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı
  • Yazar: Stephen R. Covey, Osman Deniztekin (Çevirmen), Filiz Deniztekin (Çevirmen)
  • Baskı tarihi: 14 Kasım 2017
  • Sayfa sayısı: 422

Kitaptan Alıntı ;

HEDEF SEÇME. Bir sonraki adım, önünüzdeki yedi gün içinde her bir rolünüzde elde etmeniz gereken iki ya da üç önemli sonucu düşünmektir. Bunlar hedef olarak kaydedilmelidir. (Bir sonraki sayfaya bakın.) Bu hedeflerden hiç olmazsa birkaçı II. Kare etkinliklerini yansıtmalıdır.

İdeal olan, bu kısa vadeli hedeflerin kişisel misyon bildirgenizde belirlediğiniz uzun vadeli hedeflerle bağlantılı olmasıdır. Ama kişisel misyon bildirgenizi yazmadıysanız bile, her bir rolünüzü ve bu roller için seçtiğiniz iki-üç hedefi ele alırken neyin önemli olduğunu hissedip anlayabilirsiniz.

PROGRAMLAMA. Şimdi önünüzdeki haftaya hedeflerinizi aklınızda tutarak bakıp, bunlara ulaşmak için zamanınızı programlayabilirsiniz. Örneğin, hedefiniz kişisel misyon bildirgenizin ilk taslağını hazırlamaksa, üzerinde çalışmak için pazar gününün iki saatini ayırmayı düşünebilirsiniz.

Pazar günü (ya da size, inancınıza ya da koşullarınıza uygun düşen bir başka gün), genelde moralinizi yükseltecek etkinliklerinizi planlamak ve haftalık düzenleme yapmak için ideal zamandır. Geriye çekilmek, ilham kaynağı aramak, yaşamınıza ilkeler ve değerler açısından bakmak için de uygundur.