FELSEFENİN KISA TARİHİ PDF İNDİR

tarafından
700
FELSEFENİN KISA TARİHİ PDF İNDİR

Felsefenin Kısa Tarihi pdf indir , Meşhur düşünür ve ilim insanlarının, hayatlarındaki ön tasarıya çıkan özelliklerinin, ideallerinin ve etkilendikleri düşüncelerinin akıcı bir dille anlatıldığı bir kitaptır. 

Platon’un Diyalogları’ndan Sokrates’e değin, üzerine birşeyler öğrenmek, Pyrrhon’un şüpheciliğinin nedenlerini görmek, Epikuros’un yalın bir yaşamdan yana olduğu, Cicero’nun yaşlılık sürecini nasıl yöneteceğimizi kendimizin belirleyeceği görüşünde olması, kartezyen şüpheciliğin öncüsü Descartes’ın bu fikri uygulama şekli, Berkeley’in varoluşu algılayış şekli, Rousseau’nun umumi istem, istenç yaklaşımı, Immanuel Kant’ın his ve ahlakın karıştırılmaması gerektiğini savunması, Hegel’in ve Kant’ın yazılarında soyut bir lisan kullanmaları ve henüz oldukça Çok Meşhur ismin öncü olduğu konular…

Düşünür ve özdeş vakitte başarılı birer matematikçi olan Descartes ve Pascal, Felsefe ile Geometriyi buluşturan Spinoza ve henüz ismini sayamadığım oldukça Çok düşünür Mevcut kitapta. Pascal’ın babasının hesap yapması için tasarladığı mekanik hesap makinesi oldukça ilgimi çekti.

Belki en iyisi değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabul etmek…

Belki Boethius’un dediği gibi “Hiçbir şey bizzat içinde Fena değildir; her şey onun hakkında nasıl düşündüğünüze bağlıdır.”

Machiavelli’nin dediği gibi belki de başarı büyük oranda iyi talihe bağlıdır. 

Bu kitap sayesinde, Platon’un Devlet adlı kitabını okunacaklar listeme ekledim. 

Kitaptan bilmediğim oldukça Çok konuyu öğrendim. Belki Felsefe ile alakadar eğitim Meydan biri için konular çok kısa anlatılmış olabilir. yalnızca Alaka alanı Felsefe olan benim gibi okurlar için okunması şart olan bir kitap olduğunu düşünüyorum. Keyifli okumalar dilerim.