Geriye Dönenler PDF İndir

tarafından
87
Geriye Dönenler PDF İndir

Geriye Dönenler pdf indir kitabını hemen indirmek için indirme linklerine tıklamanız yeterlidir.Geriye Dönenler pdf kitabına ücretsiz olarak ulaşabileceksiniz.

  • Adı:Geriye Dönenler
  • Yazar:Gülten Dayıoğlu
  • Baskı tarihi:1986
  • Sayfa sayısı:240

Gülten Dayıoğlu – Geriye Dönenler Kitabı

Yahu, Kaynakçı camiden evine tei çektirmeyecek de ben mi çektireceğim? Adam Almanya’da da camiden çıkmazdı ki! Ayrıca oturup kalktığı adamlar da hep kendisi gibiydi. Bizlere hiç yanaşmazdı. Neden dersen, ben camiye bayram namazlarında gidebiliyordum ancak.

Onun dışında uğradığım yoktu. Birader, bu Kaynakçı gibiler birbirlerini, nerden bulurlar bilemedim gitti! Bunun öyle çok dostu vardı, ki! Elini sallasa ellisi birden koşardı. İşinden çıktı mı, doğruca onların yanına giderdi. Aralarında para toplayıp bir apartman katında, mescit gibi bir yer açmışlardı. Oraya bir kez gitmiştim.

Almanya’da ölen, yoksul bir arkadaşın cenazesi için para toplanıyordu. Kaynakçı, köylüm diye bana da haber salmış. Gitmesem, paradan kaçmış gibi olacak. O zaman gördüm buluşma yerlerini. İş dışında, sürekli orada toplanıyorlardı. Böyle cami, cenaze, din kursu gibi yardım gerektiren tüm işlerde, Kaynakçı başı çekerdi. Şimdi ektiklerini biçmek hakkıdır. Köylü nice alkış tutsa da yeridir.

KİTABI İNDİR