Girişimcilik PDF İndir

tarafından
111
Girişimcilik PDF İndir

Girişimcilik PDF İndir kitabının yazarı Tınan Titaz´dır.Kitap toplam da 205 sayfadan oluşmaktadır.Kitabı indirmek için aşağıya bakınız.

GİRİŞİMCİLİK ÖZET

Girişimcilik PDF İndir kitabında Girişimcilik gelecek yılların genç ve yaşlı insanların ileriye dönük işleri olacaktır.Ama Türkiye açısından bu “net olarak” böyledir.

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana devletçilik ağırlıklı bir karma ekonomik sistem yürüten toplumumuz

1980’den bu yana girişimcilik yapan insanlar ve girişimciliği tanıtan sayesinde toplumun kavram dağarcığının gözde bir ögesi olmuştur.

Dünlere kadar yalnız ekonomik alanda girişimcilikten söz edilirken şimdi artık kamu yönetiminde de girişimciliğin kaçınılmaz olduğu
noktasına gelindi.

Henüz girişimciliğin söz konusu olamayacağı düşünülen kimi konuların yarınlarda kapsam içine girmesi sürpriz sayılmamalıdır.

Sosyal olayların birbirini etkileme hızları bazı hallerde yüksek, ama çogunlukla da düşüktür.

Girişimcilik PDF İndir kitabında; Girişimciliğin, medya gündemine ciddi olarak girmesi de bu nedenle oldukça uzun bir süre almış ve ilk defa EKONOMİST dergisi 20 Eylül 1992 ‘de yani, serbest piyasa ekonomisi sistemine ilk adım atttı.

12 yıl sonra “Girişimcilik köşesi” açmıştır. Bu kitaptaki yazıların çoğunluğu, işte bu köşedeki yazılarımın bir koleksiyonudur.

Bu yazılar gençten yaşlısına kadar içinde girişimcilik ruhu olan, bir eğitim kurumundan mezun olduktan sonra “birilerinin” kendilerine iş vermesini bekleyen ya da mutlaka eğitim gördüğü konuda iş arayan gençlere yöneliktir.

Eğer onlara, çevrelerine daha farklı bakmalarını sağlayabilen bir gözlük takabilirsem kendimi mutlu sayacağım.

Bu kitaptaki yazıları, her hafta tatil günümüzün bir parçasını kullanarak yazdığımı hatırladıkça, ‘zaman’ların ortak birer sahibi olan eşim ve çocuklarımın da kitabın birer ortak-yazarı olduğunu düşünüyorum.Hepsine teşekkür ediyorum.