Hayatın ve Aşkın Yasaları PDF İndir

tarafından
54
Hayatın ve Aşkın Yasaları PDF İndir

Hayatın ve Aşkın Yasaları PDF İndir kitabı 2000 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 192 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat ve Roman  kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Connie Palmen´dır. Hayatın ve Aşkın Yasaları kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 8,89 TL´dir.

Hayatın ve Aşkın Yasaları konusu ve kısa bir özet

Birkaç yıl önce, astrolog arkadaşım Fransa yolculuklarından birinden dönerken bana b ir kitap getirmişti . Paris’te yanında kaldığı bir arkadaşı benim için tavsiye etmişti . Foucau ll . Nesnelerin Düzeni’ni önermişti arkadaşı . Benim için bir başka filozofu değil de Fouca­ult ‘yu seçen o adamı o zamandan beri hep merak ettim.Daha önceleri de sık sık düşünmüş olduğum gibi y ine, bu kitabı okuduktan sonra yaşamımın temelden değişeceğini düşünüyorum. Daha önce hiç böyle bir şey okumamıştım .

Bunları kendim düşün­müş ve yazmış olmayı isterdim. Monsieur Foucault ‘ nun felsefesi bir roman sürükleyiciliğiyle okunuyordu. Yazarın bir edebiyatçı mı yoksa bir filozof mu olduğunu sorma ihtiyacı hissediyordunuz.Monsieur Foucault benim kuşağıma ruhundan geldiği gibi sesleni­yordu: Monsieur Sartre ‘ ın ve Frankfurt Okulu’ ndaki beylerin kuşa­ğına. Bu ruh zaten süresini çoktan doldurmuştu.Fakat ortalıkta başka bir şey kalmadı için benim kuşağım bu ruhu sahiplenmek zorunda kaldı.

Monsieur Sartre’ı , kitabını okudu­ğum ilk filozof olduğu için, hep baş tacı ettim. Ve her ne kadar Sartre’cı ruhun ağırlığı altında kaldımsa da, gene de çok hoşlanmıştım ondan ; çünkü modern bir ruhtu bu ; yirminci yüzyıla ait bir ruhtu . Öncelike çağ dışı olan her ruh bana salakça geliyordu ve bir önceki ruh da çağ dışıydı; kısacası, bu ruha uygun şekilde, özgür ve sorumluluk sahibi olmaktan gurur duyuyordum ve birisi kalkıp da insanın özgür değil de belirlenmiş olduğu anlayışını ve daha önceki düşünce birikimlerini savununca şaşırıp kalıyordum ;

Çünkü bir tür kıyamet inancı, yirminci yüzyılın inancına artık denk düşmüyordu . Nasıl olup da kişinfo bu kadar demode olabileceğini soruyordum kendi kendime ve çoğu zaman, insanın belirlenmiş ol­duğunu savunan determinizm yanlılarının, doğru kitapları henüz okumamış olduklarını düşünüyordum.

Adı : Hayatın ve Aşkın Yasaları
Yazar : Connie Palmen
Baskı Tarihi : 2000
Sayfa Sayısı : 192
Kitabın Türü : Edebiyat ve Roman
Orijinal Adı : De Wetten
Dil: Türkçe
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

Hayatın ve Aşkın Yasaları PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Hayatın ve Aşkın Yasaları PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF KİTAP İNDİR