Hayvan Çiftliği PDF İndir

tarafından
373
Hayvan Çiftliği PDF İndir

Hayvan çiftliği pdf indir kitabı 156 sayfadan oluşmaktadır ve yazarı George Orwell´dir.Hayvan çiftliği kitabını pdf formatında indirmek için özet kısmının altındaki indirme linklerinden indirebilirsiniz.

HAYVAN ÇİFTLİĞİ

Hayvan çiftliği pdf indir kitabı, İngiliz yazar George Orwell (1903-1950), ülkemizde henüz çok 1984 adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş ikinci Meşhur yapıtıdır. 1940’lardaki ‘reel sosyalizm’i eleştiriye alan yazar,Dünyaca ünlü yergi başyapıtlarından birisidir.

George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki Lider domuzun, düpedüz Stalin’i simgelediği açıkça görülecektir. Bire bir belli olmayan kişiler olsada dikdatörlük yerlerinde yer alacak kişilerdir. Bu kitabın alt başlıklarından biriside peri romanıdır.Bu roman küçükleri eğlendirecek bir masal değildir.Fakat masal diliyle yazılmıştır.

HAYVAN ÇİFTLİĞİ ÖZET

Hayvan Çiftliği Özet, (orijinal isimiyle Animal Farm) George Orwell’in, fabl tarzında yazdığı siyah mizah  tekniği ile yazılmış bir romanıdır.  Roman hayvanlar âlemini anlatıyormuş gibi gözükerek insanları devletleri, Muhtelif devlet adamlarını devrimleri, yasaları kısaca insana ve topluma değin, üzerine bir hayli şeyi hicvetmiştir.  Roman ilk olarak 1945’te yayınlan mış ama  asıl ününe 1950’lerde kavuşmuştur.

George Orwell, henüz çok Bin Dokuz Çehre Seksen Dört adlı kitabıyla tanınmış eserleri sayesinde Nobel  Ödülü de almıştır. Bu eser çağdaş klasikler sınıfına girmiştir..  Sosyaliz´me getirdiği kara mizahlı yaklaşım ile yargı türünün ilk örneğidir.

HAYVAN ÇİFTLİĞİ PDF

Hayvan çiftliği pdf olarak sitemizden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.İndirdiğiniz pdf dosyasını telefonlarınızdan veya da bilgisayarlarınızdan okuyabilirsiniz.

LİNK GÜNCELLENMİŞTİR 28.04.2020