Hipnozun Kitabı PDF İndir

tarafından
222
Hipnozun Kitabı PDF İndir

Hipnozun Kitabı

Her yaştan okuyucuyu kendine çeken bu kitap uzun süre ektisinde kalacağınız türden yazılmış. Kalıcı olarak hafızalarınıza kazınacak olaylar yüzünden bir süre kendinize gelemeyeceksiniz. Uzun soluklu olan hipnozun kitabı severek okuyacağınız kitaplar arasındadır.

Kitap Özeti

Jonathan Stride işinde oldukça uzman olan bir dedektiftir ve ele aldığı tüm olayları çözüme ulaştırmıştır. Ülke çapında meşhur olan Jonathan, gece uyumak için hazırlanırken birden kapı çalar. Telaşla yerinden fırlar çünkü evine pek gelen olmaz. Kapıyı açtığında karşısında Catalina’yı görür. Cataline on altı yaşında yetim olan bir kızdır. Herkes tarafından sevilen ve yardımsever haliyle herkesi büyülemiştir. Catalina’nın üzerindeki elbiseler ıslaktır ve kana bulanmıştır. Korkuyla titrerken yere yığılır ve dedektif tarafından içeri alınır. Catalina kendine geldiğinde gerçeği anlatmaya başlar. Cat kendisini öldürmek isteyen biri olduğunu söyler. Sayıklayarak konuşur, dedektif dediklerini anlamakta güçlük çeker. Cat canını zor kurtardığını söyler ve ağlayarak durumu anlatır. Dedektifin aklına ilk olarak Cat’ı koruma altına almak gelir. Çünkü Catalina’nın annesi ve babası seneler önce vahşice katledilmiştir. Fakat sadece koruma altına alarak bu işi çözebileceğini düşünmez ve farklı planlar yapar.

Mevsimlerden kış aylarıdır ve içinde bulundukları durum aynı hava gibi buz kesmelerine yol açmıştır. Soğuk kalpli olan katili yakalamak için dedektif işe koyulur. Diğer bir taraftan ise kimsenin kabul etmediği bir gerçek vardır. Seneler önce Cataline annesi ve babası katledilen olaya şahit olmuştur. Fakat yaşı dolayısıyla olanları hatırlamakta güçlük çekmektedir. Geçirdiği travmanın etkisi ile de her şeyi neredeyse unutmuştur. Bu dedektifin işini zorlaştırmaktadır. Burada yapılacak tek şey genç kızı hipnotize ederek gerçeğin ortaya çıkmasını sağlamak olacaktır.

Hipnoz sırasında öyle şeyler yaşanır ki hem dedektif hem de kız adeta tüm yaşananları tekrar tekrar yaşamaktadır. Sorunu çözebilmek için buna ikisi de katlanmak zorundadır. Sırlar dolu geçmişin aralanması her şeyin çözülmesi için işe yarayacak mıdır? Yoksa daha da mı hayatın içerisinde bir yerlerde kaybolacaklar? Durumu toparlamaya çalışan dedektif ne yapacak? Bunu hep birlikte yaşayarak göreceğiz.