Hukuk, Edebiyat ve Toplumsal Cinsiyet Bağlamında Bir İnceleme: Damızlık Kızın Öyküsü Pdf indir

tarafından
159
Hukuk, Edebiyat ve Toplumsal Cinsiyet Bağlamında Bir İnceleme: Damızlık Kızın Öyküsü Pdf indir

 

“Hukuk, Edebiyat ve Toplumsal Cinsiyet Bağlamında Bir İnceleme: Damızlık Kızın Öyküsü” isimli kitap 96 sayfadan oluşmaktadır ; Av. Ayşegül Şahin Bayram tarafından kaleme alınmıştır. PLATON HUKUK tarafından 15.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.
“Hukuk, Edebiyat ve Toplumsal Cinsiyet Bağlamında Bir İnceleme: Damızlık Kızın Öyküsü” kitabın özetini okuyabilir, “Hukuk, Edebiyat ve Toplumsal Cinsiyet Bağlamında Bir İnceleme: Damızlık Kızın Öyküsü” kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. “Hukuk, Edebiyat ve Toplumsal Cinsiyet Bağlamında Bir İnceleme: Damızlık Kızın Öyküsü” kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
“Hukuk, Edebiyat ve Toplumsal Cinsiyet Bağlamında Bir İnceleme: Damızlık Kızın Öyküsü” kitabını ücretsiz indirebilirsiniz

Margaret Atwood tarafından yazılan Damızlık Kızın Öyküsü adlı roman, eril iktidar ilişkilerini besleyenin bir yandan ataerkil toplumsal normlar olduğunu; öte yandan, eril siyasi tahakkümün kendi pozitif hukukunu da üretmeye devam ettiğini çok iyi yansıtan bir distopik anlatım ürünüdür.
Atwood romanında bizlere salt erkek egemen bir yönetim biçimi kurgulasa da sözkonusu siyasi iktidarın kadınlara yönelik baskısı ve kadın bedenini kontrol etmek için çıkardığı yasalar kitabın okuyucusuna yabancı değildir. Elinizde tuttuğunuz bu kitap ise Damızlık Kızın Öyküsü adlı edebiyat eserin toplumsal cinsiyet ve hukuk perspektiflerinden incelenme çalışmasıdır.