İşte Mülakat PDF indir

tarafından
89
İşte Mülakat PDF indir

İşte Mülakat PDF indir kitabı 2009 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 248 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Mehmet ErkanOğuz Erdoğan´dır.

İşte Mülakat Özet

İşte Mülakat PDF indir, Bu işe ilk başladığımda, İnsan Kaynakları’nın ne olduğunu tam olarak
bilmiyordum. İşe alım sürecini ve onun aktörlerini ise hiç tanımıyordum.
Fakat zaman geçti, neyin ne olduğunu az çok öğrendim. Tecrübe denen
musluktan bilgi suyunu kana kana içtim. Bugün, büyük bir şirketin İnsan
Kaynakları yöneticisiyim.

Hadi sizinle biraz teknik, biraz da artistik konuşalım. Vallahi İngilizce bilmeyene takır takır İngilizce konuşturur şu İnsan Kaynakları. Uyarlayabildiğimizi uyarlamışız, uyarlayamadığımızı olduğu gibi almışız işte. Bu kavramların içerikleri ve uygulanışları için de aynılarını söylemek mümkün. Ama böylesi derin konulara girmek için daha çok erken. Ne diyordum?

Ha evet, bugün piyasada büyük olan bir şirketin insan kaynaklarının yöneticisiydim, her şeyi bildiğimi sanıyordum fakat bilmiyormuşum.İş tecrübesi ile karışık gerçek yaşam tecrübesi, bana öyle şeyler öğretti ki…
Mesela üniversitedeyken ve mesleğe başladığım ilk yıllarda işe alım sürecini az çok bildiğimi sanırdım.

İnsan Kaynakları çalışanı olmaya gerek yok. Ne de olsa, zamanında hepimiz iş aramışızdır ve hepimiz tahmin edebiliriz işe alım sürecindeki aktörlerin kimler olduğunu. Başta İnsan Kaynakları Bölümü vardır, sonra iş arayan aday. Bir tarafta personeli talep eden bölüm, diğer tarafta parayı verecek olan üst yönetim… Toplayıp çıkarsan üç-beş oyuncu vardır. Öyle değil mi? Öyle. Ben de öyle sanırdım. Ancak sizde göreceksiniz ki bu böyle değil.