İtalyan Kızı PDF ve EPUB İndir

tarafından
72
İtalyan Kızı PDF ve EPUB İndir

İtalyan Kızı PDF ve EPUB İndir kitabı 2019 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 176 sayfadan oluşmaktadır. edebiyat ve roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Iris Murdoch ´dır. İtalyan Kızı kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 12,60 TL´dir.

İtalyan Kızı konusu ve kısa bir özet

BİR oyma tahtasındaki çatlağı onarmanın en ıyı yolu tahtayı yirmi dört saat kadar nemli bir yerde bırakmaktır; çoğu zaman koskoca bir çatlağın kapandığını görürsünüz. Kilerden yeni çıkardığım oyma tahtalarını sevinçle inceledim, çatlaklar iyice kapanmıştı. Bu tür işlerle, doğanın bu cansız yanıyla uğraşmayanlar, şekilsiz bir oyma tahtasının insanı nasıl esinlendirebileceğini kolay kolay anlayamaz.

Bir heykeltraşm bir taş yığını için neler duyabileceğini, bu duyguyu hiç tatmadığım halde, düşünebiliyordum. Oyma tahtalarına dokunduğum zaman hayal gücüm alabildiğine genişliyordu. Sıradan bir tahta parçasıyla armut ağacı tahtası arasında çok hoş bir fark vardır; bir oymacının gözünde biri erkek, ötekiyse dişidir. Oyma tahtaları başka başkadır, her biri bağrında bir başka resmi gizler.

Dört  gün sonraydı. Hala bekliyor, aylak aylak dolanıyordum ortalarda. Ne yapmam gerektiğine karar veremiyordum. Şimdiye kadar ne bir şey olmuştu, ne de ben bir şey yapmıştım; Flora hala dönmemişti, onu hiç bir yerde bulamamıştım. Gönlüm daralıyordu. Kimi zaman kendi kendime, artık bir kere bu işe «bulaşmış» olduğumu ya da ileride ortaya çıkacak kavgaları bir yana çekilip izlemek üzere boş bir merakla beklediğimi düşünüyordum. Oysa gitmem gerekiyordu. Kalkmak, yitirilmiş bir onuru yeniden ele geçirmeye çalışmaktan başka bir şey olmayacaktı. İsabel’in beni bir kurtarıcı olarak görmesinden sandığımdan fazla etkilenmiştim. Kimseyi kurtaramadığıma, bana düşen tek görevin üstesinden gelemediğime göre, en iyisi, eve dönmek, eksikliğimin acılarına gömülmekti. Evime dönmeli ve Lydia’nın yasını tutmalıydım.

Adı : İtalyan Kızı
Yazar : Iris Murdoch
Baskı Tarihi : 2019
Sayfa Sayısı : 176
Kitabın Türü : Edebiyat ve roman
Orijinal Adı :  
Dil: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İtalyan Kızı PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

İtalyan Kızı PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF KİTAP İNDİR
EPUB KİTAP İNDİR

SİTEMİZE DESTEK OLMAK İÇİN YEDEK LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ

YEDEK LİNK