Kaderci Jacques ve Efendisi PDF ve EPUB İndir

tarafından
168
Kaderci Jacques ve Efendisi PDF ve EPUB İndir

Kaderci Jacques ve Efendisi PDF ve EPUB İndir kitabı 2014 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 296 sayfadan oluşmaktadır.Edebiyat ve Roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Isaac Asimov´dır. Kaderci Jacques ve Efendisi kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 10,50 TL´dir.

Kaderci Jacques ve Efendisi konusu ve kısa bir özet

Edebiyatın birikimli bir yapıda olduğunu her planlı okumada henüz çok görüyorum. Calvino’nun deyimiyle ‘başlayan fakat bitmeyen öyküler dünyasında yaşıyor’sak bu söylemimin ters bir açıklaması olamaz galiba. yazgıcı Jacques ve Efendisi de bu birikimden nasibini haylice almıştır. Kitap Don Kİşot ve Tristram Shandy eserlerinin birbirine kaynaşmış Yepyeni bir versiyonu gibidir.

Don Kişot gibi bir şövalye romanıdır. fakat farkı Efendi’nin seyis olması Jacques’in ise şövalye olmasıdır. henüz kolay bir söyleyişle Don kişot rolünde uşak Jacques, Sancho rolünde ise Efendi vardır. Don Kişot’u okuduğunuzu varsayarak Ira özeliklerinin birebir tuttuğunu görürsünüz. yalnızca efendi-uşak statüsü uşak-efendi diye yer değiştirir.

Jacques de Don Kişot gibi aşkının peşinden gider. fakat araya Daimi Diğer hikâyeler girer ve asıl hikâyeden bir müddet kopulur. Bu bakımdan Sterne’in Tristram Shandy’sine de benzemektedir. Yazar Tristram Shandy’deki gibi okurla Daimi çatışır ve konudan uzaklaşır. Yukarısı giriş için biraz kompleks duruyor gibi olabilir. Bu benim elimde değil maalesef, başlayan fakat bitmeyen öyküler dünyasında yaşıyorsak sizin de bir yerden başlamanız gerek sevgili okur.

Adı : Kaderci Jacques ve Efendisi
Yazar : Denis Diderot
Baskı Tarihi : 2014
Sayfa Sayısı : 296
Kitabın Türü : Edebiyat ve Roman
Orijinal Adı :  
Dil: Türkçe
Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Kaderci Jacques ve Efendisi PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Kaderci Jacques ve Efendisi PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF TIKLA İNDİR
EPUB TIKLA İNDİR