Kadınların Dünyası PDF İndir

tarafından
60
Kadınların Dünyası PDF İndir

Kadınların Dünyası PDF İndir kitabı 2007 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 320 sayfadan oluşmaktadır.Psikoloji kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Alain Touraine´dır.

Kadınların Dünyası ve kısa bir özet

“Siz kimsiniz?” sorusuna, bugünün kadınları sırasıyla “ben bir kadınım,” “ben kendimi kadın olarak inşa ederim”ve bunu öncelikle cinsellik yoluyla yaparım” yanıtlarını veriyor.

Zaten en güncel tartışmalarla da beslenen kadınlar, bu çözümlemeye dayanak olan saha araştırmasının da ortaya çıkarttığı gibi, tutarlı bir betimlemeler ve uygulamalar evreninde yaşarlar; içinde yaşadıkları bu evren, erkeklerinkinden çok farklı gözükür, çünkü erkekler kaynakları aralarından bazılarının elinde yoğunlaştırıp emekçileri, sömürge halklarını kadınları ve çocukları aşağı düzeylere indirgeyerek dünyayı fethetmişken, kadınların evreni benliğin yaratılması ve toplumun yeniden yapılandırılmasına yöneliktir. Simon de Beauvoir`ın sözleriyle, “yalnızca erkeklerin öteki`si” gibi tanımladıkları içindir ki, şimdi hem kendileri hem de erkekler için, kadınlar bedenle ruhun, özel yaşamla kamusal yaşamın, erkeklerle kadınların karşıtlığını aşmaya çalışıyorlar.

Dünyanın fethi, kadınların yardımıyla, benliğin inşasının karşısında siliniyor. Bu koşullarda, onların gözlerimizin önündeki kültür ağırlıklı bu evrenin gelişine o kadar açıklık ve kararlıkla girişmiş olmaları şaşırtıcı olur mu?

Kitabın Adı Kadınların Dünyası
Yazar : Alain Touraine
Baskı Tarihi : 2007
Sayfa Sayısı : 320
Kitabın Türü : Psikoloji
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Kırmızı Yayınevi
Ülke : Türkiye

Kadınların Dünyası PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Kadınların Dünyası PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR