Kara Yarısı Pdf indir oku

Kara Yarısı Pdf indir oku

 

“Kara Yarısı” isimli kitap 144 sayfadan oluşmaktadır ; Mahir Ünsal Eriş tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI tarafından 09.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır.
“Kara Yarısı” kitabın özetini okuyabilir, “Kara Yarısı” kitabı pdf, epub olarak indirebilirsiniz. “Kara Yarısı” kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
“Kara Yarısı” kitabını ücretsiz indirebilirsiniz

Burada bir sokak var. Uzun, ağaçsız ve derin derin uyuyan arabalarla dolu karanlık bir sokak. Birazdan gün, süt mavi örtüsünü sokağın üzerine serecek, evler ağaracak. Gün, köşeden sokağa girecek. Sahiplerini bekleyen atlar gibi sıra sıra dizili arabalar bir bir uyanacak, silkelenip yollara düşecek.
Bugün bir cenaze kalkacak bu sokaktan.
Mahir Ünsal Eriş altı yıl aradan sonra yeniden okurların karşısına çıkıyor. Kara Yarısı’nda, yaşadıkları yerlerin küçük dünyalarına, aşamadıkları içsel sınırlara yahut muhitin kalıplarına hapsolanları ele alıyor. Kimi öykülerde kasabaların dar sokaklarında gezip tutucu, küçük, hiçbir gelecek vaat etmeyen yerlere sıkışıp çırpınanları resmediyor. Kimilerinde de bir kaza ya da alın yazısına kurban gidenlerin yahut âdemoğlunun kara yarısına; yani hasede, fesada, çekememezliğe hatta basbayağı içindeki şerre kaptıranların peşine takılıyor. Lakin aydınlığı da zifirî karanlığı da okurlarının yakından bildiği o canlı, iştahlı, yaşam fışkıran üslubuyla anlatıyor.

Kara Yarısı Pdf indir oku (yandex) indir