Karakter Yaratmak PDF İndir

tarafından
101
Karakter Yaratmak PDF İndir

Karakter Yaratmak pdf indir kitabı 2005 yılında basılmıştır ve 190 sayfadan oluşmaktadır.Karakter Yaratmak kitabının yazarı Sufi İnayet Han´dır.Kitabı yandex ile ücretsiz indirebilirsiniz.

  • Adı:Karakter Yaratmak
  • Yazar:Sufi İnayet Han, Nur Yener (Çevirmen)
  • Baskı tarihi:Haziran 2005
  • Sayfa sayısı:190

Sufi İnayet Han – Karakter Yaratmak

Ama o zaman ben size başka bir şey söyleyeceğim. Bir yerde ‘Öldürmeyeceksin’ deniliyor. Başka bir yerde İsa kılıcı kınından çıkartmanızı söylüyor.<9> Eğer kılıç kullanılmayacaksa ya da kullanılmaya uygun bulunmadıysa böyle bir imada bulunulmazdı. Fakat ben şunu da soruyorum: eğer İsa’nın dini tüm dünyada baki kaldıysa, bunda kılıcın payı gözardı edilebilir mi? Eğer kılıç olmasaydı İsa’nın dini yayılmazdı.

Kilisenin temeli şehitlerin kanıdır, kendilerini bu amaç için, bu mesaj için ortaya koyanlardır. Onlar olmasaydı dünya İsa’nın mesajını duymazdı; pek az insan bilirdi ve sonra da yok olur giderdi. Bunun olması gerektiği anlamına geliyordu bu.

Kılıç sadece İsa’nın yaşamında ve misyonunda değil, büyük Hindü öğretmenler Rama ve Krişna’nın misyonunda da ustanın mesajını getirmekte rol oynamıştır. İsa’dan önce gelen Musa’nın kılıç tutması gerekmişti. Bunun için, kılıç günümüzde din için çok fazla gerek duymadığımız bir şey, fakat gerekli olduğu zamanlar kullanılamaz diye hüküm verilemezdi.