Karanlığın Yüreği PDF İndir

tarafından
323
Karanlığın Yüreği PDF İndir

Karanlığın Yüreği PDF İndir kitabı 2018 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 168 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat, roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Joseph Conrad´dır.

Karanlığın Yüreği ve kısa bir özet

J. Conrad bu harika ‘küçük’ romanında hayatının sonuna kadar sağlığını olumsuz etkileyecek olan korkunç anıların ‘yüreği’ Kongo’ya yaptığı yolculuğu, Marlow’un ağzından anlatıyor.

Conrad’ın farklı anlatılarına taşıdığı Marlow figürü, tıpkı Kafka’da olduğu gibi anlatıcının gerçeklik karşısında bocalayan tutumunun örneklerinden biri. Marlow, insanlıktan çıkmış ticaret temsilcisi Kurtz’un kimliğinde Avrupa sömürgeciliğinin iç yüzünü gösterirken, yazar bizi kendi ruhunun labirentlerine, bilinçaltının derinliklerine, yalan ile suçun karanlığına götürüyor.

Okuyucu yorumları

Karanlığın Kalbi, edebiyat tarihinin başarılı eserlerindendir. İçerdiği sembollerin çokluğu nedeni ile ders kitabı olarak kullanılır. Özellikle İncil referansları çoktur. İncelenmediğinde daha keyifli bir okuma sunmasına rağmen, konu olarak iç daraltıcıdır ; geçen yüzyıl başında Avrupa’nın sömürgeleri olan Afrika ülkelerinde yaptıklarını sembolizm yardımı olmaksızın anlayabileceği şekilde okura aktarmış yazar. Edebiyat dünyasına ilgisi olanlar gözden kaçırmamalı.

Adı : Karanlığın Yüreği
Yazar : Joseph Conrad
Baskı Tarihi : 2018
Sayfa Sayısı : 168
Kitabın Türü : Edebiyat, Roman
Orijinal Adı :  
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Bordo Siyah Yayınları

Karanlığın Yüreği PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Karanlığın Yüreği PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR