Kayıp Yazılar ve Diller PDF İndir

tarafından
78
Kayıp Yazılar ve Diller PDF İndir

Kayıp Yazılar ve Diller PDF İndir kitabı 2001 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 232 sayfadan oluşmaktadır.Tarih kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Johannes Friedrich´dır.

Kayıp Yazılar ve Diller ve kısa bir özet

Eskiçağ yazı ve dilleri alanının uluslararası üne sahip uzmanlarından Johannes Friedrich tarafından kaleme alınan ve yayımlanmasından bugüne kadar geçen süre içinde öneminden ve bilimsel değerinden hemen hemen hiçbir şey yitirmeyen “Kayıp Yazılar ve Diller”, Mısır hiyeroglifleri ve çivi yazısı gibi, çözümlenme süreci tamamlanmış yazı sistemlerinden, Likçe, Karca, Frigce, Lidce, Sidece gibi, kısmen çözümlenmiş Eski Anadolu dillerine kadar, genel bir bakış niteliğindedir.

Bu bağlamda, konusunda “ilk” ve hâlâ “tek” yapıt olma özelliğini koruyan “Kayıp Yazılar ve Diller”, ülkemizde Eski Anadolu Dilleri alanının çok az sayıdaki yetkili isimlerinden, Akdeniz Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Recai Tekoğlu’nun çevirisiyle Türk kültürüne kazandırılmaktadır.

Kitabın Adı Kayıp Yazılar ve Diller
Yazar : Johannes Friedrich
Baskı Tarihi : 2001
Sayfa Sayısı : 232
Kitabın Türü : Tarih
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Harlequin Yayıncılık
Ülke : Türkiye

Kayıp Yazılar ve Diller PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Kayıp Yazılar ve Diller PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR