Kendini Bilen Evren PDF İndir

tarafından
86
Kendini Bilen Evren PDF İndir

Kendini Bilen Evren pdf indir kitabını 2003 yılında basılmıştır ve 426 sayfadan oluşmaktadır.Kendini Bilen Evren kitabının yazarı Amit Goswami´dir.Kitabı pdf formatında indirebilirsiniz.

  • Adı:Kendini Bilen Evren
  • Yazar:Amit Goswami, Yasemin Tokatlı (Çevirmen)
  • Baskı tarihi:Kasım 2003
  • Sayfa sayısı:426

Amit Goswami – Kendini Bilen Evren Kitabı Ön Okuma

Kuantum fiziğinin bakış açısından bakınca, eğer gecikmiş seçim deneyimizde P noktasına ikinci bir ayna koyarsak, iki ayrılmış potans paketi birleşmekte ve girişimde bulunmaktadır; sorun yoktur. Eğer P’de bir ayna vardıysa ve biz onu mümkün olabilecek en son saniyede kaldırdıysak ve diyelim fotonu A yolunda saptadıysak; bu durumda, foton gecikmiş seçimimize uygun olarak ters süreçte sadece tek bir yolda hareket etmiş gibi tepki veriyor görünecekti.

Bu sonuç, nedenselliği ihlal etmemektedir. Peki bu nasıl olur? ikinci parçacık özelliği saptama deneyine çok daha incelikli bir bakışa tarzını anlamak gerekir; tıpkı Heisenberg’in açıkladığı gibi: “Eğer şimdi bir deney, diyelim ki, fotonun, dalga paketinin yansıtılmış parçasında [A yolundan] olduğu sonucunu veriyor, o zaman fotonu paketin diğer parçasında bulma olasılığı derhal sıfır olur.