Kız Kurusu PDF İndir

tarafından
69
Kız Kurusu PDF İndir

Kız Kurusu

Okuyucuları içine çekmeyi başaran etkileyici kitaplardan biri. Her insan kendinden bir parça buluyor. Okuduğunuz tüm kitapları unutun. Bu kitap içerisinde ‘siz’ varsınız. Uzun soluklu olan kız kurusu, entrikaları, aşkları, yalanları, gizli hayatları ve tüm gerçeklikleri ile yaşanmış bir hayatı içinde barındırıyor.

Kitap Özeti

Kitap on dört yaşında yazılmaya başlayan bir hayat hikâyesini anlatıyor. Ufak bir kızın kendini arayışı içerisinde yazmış oldukları ve küçük kâğıtlara yaptığı karalamalar sayesinde ortaya çıkmaktadır. Ceren ufak bir çocukken annesi ve babasının boşanması ile birlikte büyümüştü. Başına gelen en kötü olayın bu olduğunu düşünürken aslında hayatın içerisinde nereden nerelere savrulacağını kestiremiyordu. Üvey babasının tacizleri ve okul arkadaşları ile olan anlaşmazlıkları tamamen onun kaderiydi. Zamanla büyüdü fakat yaşadıkları değişmedi. Hala çok duygusal ve asabi bir kızdı. İlkokul ve ortaokul hayatı tamamen tesadüflerle doluydu ve defalarca intihara heveslendi, yapamadı. Hep aklına annesi geldi. Aslında ona da çok kızgındı. Üvey babası için bir şey yapmıyor ve hep o adama inanıyordu.

Ceren Üniversite’ye başladığında yeni bir karar aldı ve hayatı artık alttan almayacaktı. Büyümüştü, kendi kararlarını kendi alabilirdi. Ve evlenmeye karar verdi. Birine âşık olmak için çabaladı. Sadece hayat kurmak için olmadık insanlarla birlikte olmayı denedi. Her ortama girdi. Her şeyi denedi. Alkol ve sigaraya başladı, saçlarını kestirdi ve maviye boyadı. Artık vazgeçmişti ki karşısına biri çıktı. Fakat nerden bilebilirdi ki bu çocukta onun annesinin kaderini yaşamaya sevk edecekti?

Zaman geçti âşık oldu, çok âşık oldu. Evlendi ve çocuğu oldu. Dayak yedi, sustu. Aldatıldı, sustu. Seneler sonra dayanamayıp boşanmaya karar verdi ve boşandı. Çocuğu 13 yaşına geldiğinde artık kendi hayatını yaşamaya başladı ve başkasına âşık oldu, üstüne evlendi. Evlendiği kişi kızını taciz ediyordu. Sevdiği adamdı görüyor ama susmak zorunda kalıyordu. Zamanında vermiş olduğu kararları sorgulamaya başladı. Bu senaryo ona çok tanıdık geliyordu. Bir zamanlar o da aynı şeyleri yaşamıştı. Şimdi tek korkusu kızı Mera’nın onun yaptıklarını yapmamasıydı. Mera mı? Asla boş durmayacaktı.

PDF KİTAP İNDİR