Kudüs PDF ve EPUB İndir

tarafından
83
Kudüs PDF ve EPUB İndir

Kudüs PDF ve EPUB İndir kitabı 2016 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 680 sayfadan oluşmaktadır.Tarih kategorilerine girmektedir.Kitabın Simon Sebag Montefiore´dır . Kudüs kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 50,48 TL´dir.

Kudüs konusu ve kısa bir özet

Kudüs’ü Anlamak Dünyayı Anlamaktır

“Dünya’nın sığınağı Suriye’dir, Suriye’nin sığınağı Filistin’dir;

Filistin’in sığınağı Kudüs’tür, Kudüs’ün sığınağı Tapınak Dağı’dır;

(…)Tapınak Dağı’nın sığınağı ise Kubbetü’s Sahra’dır.”

Kudüs… İçi akrep dolu altın bir kadeh… Evrensel bir şehir, iki halkın başkenti ve semavi dinlerin mabedi; imparatorlukların ganimeti, Kıyamet Günü’nün sahnesi ve bugünkü medeniyetler çatışmasının savaş alanı. İnanç, katliam, fanatizm ve birarada var olma fikrinin iç içe geçtiği, Kral Davut’tan Barack Obama’ya, üç büyük dinin doğuşundan İsrail-Filistin çatışmasına uzanan 3000 yıllık epik bir öykü.

Bu küçük ve ücra kasaba nasıl oldu da bir Kutsal Şehir, dünyanın merkezi ve şimdi de Orta Doğu’da barışın anahtarı haline geldi? Simon Sebag Montefiore sürekli değişip duran bu şehrin her defasında canlanışını göz kamaştırıcı bir anlatımla ortaya koyup her döneme ve her tarihî karaktere çarpıcı bir şekilde can veriyor. Kudüs’ün biyografisi savaşlar, gönül ilişkileri ve şehri yaratan, yok eden, kaydeden ve ona inanan insanlar –krallar, imparatoriçeler, peygamberler, şairler, azizler, fatihler ve fahişeler– üzerinden anlatılır. Kudüs’ün tarihî aktörleri arasında kimler yoktur ki? Süleyman, Selahaddin ve Kanuni Sultan Süleyman’dan Kleopatra, Caligula ve Churchill’e; İbrahim’den İsa ve Muhammed’e; antik zamanların İzabel, Nebukadnezar, Hirodes ve Nero’sundan modern zamanların Disrael, Mark Twain, Rasputin ve Arabistanlı Lawrence’ına kadar birçok tarihsel figür şehrin tarihinde önemli izler bırakmıştır.

Adı : Kudüs
Yazar : Simon Sebag Montefiore
Baskı Tarihi : 2016
Sayfa Sayısı : 680
Kitabın Türü : Tarih
Orijinal Adı : Bir Şehrin Biyografisi
Dil: Türkçe
Yayınevi: Pegasus Yayınları

Kudüs PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Kudüs PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF TIKLA İNDİR
EPUB TIKLA İNDİR