Kumdan Hayaller PDF İndir

tarafından
71
Kumdan Hayaller PDF İndir

Kumdan Hayaller PDF İndir kitabı 2016 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 416 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat ve Roman  kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Dorothea Benton Frank´dır. Kumdan Hayaller kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 27,71 TL´dir.

Kumdan Hayaller konusu ve kısa bir özet

Bu çalışma özellikle Yunan mitolojisini tekrar anlatma­ya adanmış diğer kitaplarım The Gods of the Greeks [Yunan Tanrıları], The Heroes o f the Greeks [Yunan Kahramanlarıj’te olduğu gibi, Yunan dininin mitolojik yönünü vurgulamaktadır. Fakat Yunan dininin Arketip İmgeleri adlı eserin ilkini teş­kil ettiği monografi serisi, yukarıda adı geçen eserlerde sadece dolaylı olarak bahsedilen boyuta odaklanmıştır.

Bu seri “Yu­nan mitolojisini kısmen de olsa kendi özgün ortamına, mito­lojik hikâyeciliğe geri tercüme etmek amaçlı, deneyimsel bir teşebbüstür.”1 Hikâyecilik dil boyutunda, Yunan dilinin üzerine basarak belirttiği gibi “söz” boyutunda gerçekleşir. Yunan kültüründe tanrıları ve kahramanları konu edinen bu tarz kitaplar da söz ve hikayeden bahsedilir.Fakat “söz” ve “hikâyecilik”, mit ve mitoloji, ancak genel bir varoluş boyutunda -Yunan mitolojisi söz konusu olduğun­da Yunan varoluşu boyutunda- gerçek anlamını kazanır.

Ayrı­ca hikâye olarak aldıkları form nedeniyle mitler -yazılı olsunolmasın- Yunan edebiyatının bir parçasıdırlar. Edebi çalışmalar olarak genellikle (klasik) Yunan ve Latin edebiyatı bilginleri tarafından ve sanatsal çalışmalar olarak klasik arkeologlar ta­rafından çalışılmışlardır. Amacım 12 araştırmacı yollarla, Yunan ve Latin varoluş bilimine bundan öncekilerden çok daha fazla yaklaşabilmiş klasik bir çalışma meydana getirmektir. Sadece edebiyat çalışmaları olarak değil, yaşayan halleriyle her nere­de gerçekleştiyseler, mitlerin anlamı varoluşla alakalıdır.

Adı : Kumdan Hayaller
Yazar : Dorothea Benton Frank
Baskı Tarihi : 2016
Sayfa Sayısı : 416
Kitabın Türü : Edebiyat ve Roman
Orijinal Adı : Return to Sullivan’s Island
Dil: Türkçe
Yayınevi: Pegasus Yayıncılık

Kumdan Hayaller PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Kumdan Hayaller PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF KİTAP İNDİR