Maxime Chattam – Karanlığın Soluğu PDF İndir

tarafından
138
Maxime Chattam – Karanlığın Soluğu PDF İndir

Karanlığın Soluğu PDF İndir kitabı 2006 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 416 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Maxime Chattam´dır.

Karanlığın Soluğu Kitap

Karanlığın Soluğu PDF İndir ÖZET, Colarado üzerinde bir yerde seyahat ederken önündeki masayı açan Harvey Morris elindeki kuvars saatini koydu.kabinine hâkim olan sessiz çalışma ortamını bozan tek şey, biraz ilerideki çocuğun güçsüz iniltisiydi. Uçaktaki yolcuların bir tarafı film izliyorlar diğer tarafı ise başları öne eğilmiş bir şekilde uykuya dalmışlardı.Harvey Morris, parmakları kolçakta asabice trampet çalarken, pencereden de dışarıya bakıyordu.

Beklemekten gına gelmişti artık. Her dakika büyüyüp saate dönüşüyor, çektiği işkenceyi bir o kadar uzatıyordu. Artık sabrı kalmamıştı ve sırt bölgesi ağrımaya başlamıştı, ayaklarını uzatması gerekiyordu fakat uyuyan insanlar yüzünden bu imkansızdı.Sanki bir şeyler değişebilirmiş gibi, saatini kontrol etti. 16.42. Hiç ilerlemiyordu.Sigara içemediğinden bir çiklet daha attı ağzına; kalkıştan beri beşinci çiklet.

Sigara içenler için hostesler sigara plasterlerinden verebilirlerdi fakat o almadı ve İçini çekti, yeniden gökyüzünü seyretmeye koyuldu. Çok aşağılarda bir yerde, yumuşacık bir beyazlık, onun tepesinde de sonsuz ve mavi bir kubbeden başka bir şey görünmüyordu. Continental Hava Yolları’nın Boeing 747 uçağını simgeleyen minik şekil, 11 000 metre yükseklikte, saatte 600 kilometre hızla uçarken, 300 milibar hava basıncı altında, yani Everest Dağına eşit bir değerde, birden ekranlardan kayboldu.

Uçak süt beyazı bir bulut denizinin üzerinden bütün görkemiyle süzülüyor, göğün mavisi ile yoğun köpüklenmenin arasından sessizce kayıyordu. Dışarıda, güneş uçağın gövdesinden yansıyor, ışınları eriyik halindeki
elmas gibi şurada burada parıldıyordu. Sonra aniden pencereden dışarıda bir kıvılcım çakıverdi.

14 Olağandışı bir şey değildi aslında, sadece ani bir kıvılcım. Gerisi bir saniyeden az sürdü. Uçağın gövdesi, kamışla havası boşaltılan bir meyve suyu kutusu misali, bir anda içinden emilmiş gibiydi. Bir ton basınçlı hava atmosfere yayılmıştı.

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR