Mevki Uygarlığı PDF ve EPUB İndir

tarafından
138
Mevki Uygarlığı PDF ve EPUB İndir

Mevki Uygarlığı PDF ve EPUB İndir kitabı 1995 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 157 sayfadan oluşmaktadır.Bilim-Kurgu ve Edebiyat  kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Robert Sheckley´dır. Mevki Uygarlığı kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 8,20 TL´dir.

Mevki Uygarlığı konusu ve kısa bir özet

Omega’da hukuk her şeyden üstündü. Gizli ve açık, kutsal ve şeytani, en aşağının aşağısından en yükseğin yükseğine kadar tüm yurttaşların faaliyetlerine hukuk egemendi. Hukuk olmasa, yasa yapanların hiçbir ayrıcalığı olamazdı. Bu yüzden hukuk kesinlikle elzemdi. Hukuk ve onun katı uygulaması olmasa Omega, bir insanın haklarının ancak onun enine boyuna kişisel olarak zorlayabildiği yere kadar gidebileceği akıl almaz bir keşmekeş içinde olurdu. Bu anarşi, Omega toplumunun sonu olurdu. Ve özellikle toplumdaki yeri yüksek olan ama silah kullanma konusundaki becerileri çoktan zirve noktasından uzaklaşmış bulunan yönetici sınıfa mensup kıdemli yurttaşların sonu olurdu bu.

Bu yüzden hukuk gerekliydi.

Ama Omega aynı zamanda, tümüyle Dünya yasalarını çiğneyen bireylerden oluşan bir suç toplumuydu. Son analizlere göre, bireysel çabayı zorlayan bir toplumdu. Hukuku çiğneyenin kral olduğu bir toplumdu; suçlara sadece göz yumulmakla kalmayıp hayran olunduğu ve ödüllendirildiği bir toplumdu; öyle bir toplumdu ki, orada yalnızca, kurallardan sapmanın başarı derecesine göre hüküm veriliyordu. Ve bu, çiğnenmek üzere yapılmış mutlak yasalara sahip bir suç toplumu paradoksunu doğuruyordu.

Adı : Mevki Uygarlığı
Yazar : Robert Sheckley
Baskı Tarihi : 1995
Sayfa Sayısı : 157
Kitabın Türü : Bilim-Kurgu ve Edebiyat
Orijinal Adı : The Status Civilisation
Dil: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayınları

Mevki Uygarlığı PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Mevki Uygarlığı PDF ve EPUB İndirme Linkleri

YANDEX İNDİR
DOSYA.CO İNDİR