Mino’nun Siyah Gülü PDF İndir

tarafından
88
Mino’nun Siyah Gülü PDF İndir

Mino’nun Siyah Gülü PDF İndir kitabı 2011 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 252 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat, roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Hüsnü Arkan´dır.

Mino’nun Siyah Gülü konusu ve kısa bir özet

Tayin emrim üç ay sonra çıktı. Emri aldığım günün sabahında Hasan’ı astılar.

İnfaz gecesi uyumamıştık. Babam, Nuri Amca, annem ve ben, salondaki masanın çevresinde oturuyorduk. Pencerenin önündeki çıplak akasyaya konmuş suskun, korunmasız kış serçeleri gibi… Radyoyu açmıştık; bir haber bekliyorduk… Annem sık sık mutfağa gidip ağlıyordu. Nuri Amca, kımıldamaksızın önüne bakıyordu. Elleri dizlerinin üstündeydi. Omuzları çökmüştü… Konuşmuyorduk. Birbirimizin yüzüne bakamıyorduk.

İnsan, sonuna kadar umutlu olabiliyor. Umut bir çare değil ama galiba çareden daha büyük bir şey.

1960’lı yıllarda bir Ege kasabasında başlayan yasak bir aşkla 12 Eylül’ün hemen öncesinde gelişip darbenin ardından pek çok kişiyle paylaşılan bir kaderle son bulan kırık bir aşk: iki katmanlı bu romanın iç içe geçen iki farklı hikâyesi. Mücadeleleriyle, inançlarıyla, haklılıkları ve yenilgileriyle bütün bir kuşak ve darbelerden, idamlardan geçen, yarım kalan hikâyelerle 2000’li yıllara uzanan yakın tarihimiz. Siyasi bir ortamın içinde filiz veren aşklar, yeşeren duygular,

yarım kalan umutlar.

Hüsnü Arkan, 60’lı yıllardan başlayarak, özellikle 12 Eylül döneminin acıtan sayfalarına bir ailenin kadınlarının gözünden bakıyor.

Adı : Mino’nun Siyah Gülü
Yazar : Hüsnü Arkan
Baskı Tarihi : 2011
Sayfa Sayısı : 252
Kitabın Türü : Edebiyat, Roman
Orijinal Adı :  
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Kırmızı Kedi Yayınevi

Mino’nun Siyah Gülü PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Mino’nun Siyah Gülü PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR