Nefes Egzersizleri PDF İndir

tarafından
277
Nefes Egzersizleri PDF İndir

Nefes Egzersizleri PDF İndir, 2004 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 108 sayfadan oluşmaktadır.Kitap kişisel gelişim kategorisine girmektedir.Kitabın yazarı ise Elena Cardas ´dır.

  Nefes Egzersizleri ÖZET

Nefes Egzersizleri PDF İndir Başlangıç : Kitabın yayına hazır taslağını elime alana dek, nefes almak gibi yaşamsal bir işlevi, sıkıcı bir şekilde kuramsal olmaksızın ve okuru zorlamadan yazmanın mümkün olup olmadığı konusunda kuşkularım vardı.

Çünkü biz yüzyıl insanlarının bilinci bedenimizin bilgelik dolu çalışmasından öylesine uzaklaşmıştır ki, bedenimiz içinde olup bitenin doğrudan bilgisine ulaşma yollarından yoksun kalmıştır.

Üzerinde bile durmaksızın bedenimizin her zaman “çalışacağını” veri alır “makina arızalanınca” doktorumuzun bizi haplar yardımıyla kısa zamanda “onarmasını” isteriz.

Düşüncemizin pozitif bilimlerin etkisiyle biçimlenmesinin sonucu olan böylesi mekanik varsayımlarla konu nefesimiz olduğunda da karşılaşıyoruz.

Kendimize karşı dürüst olacak olursak soluk alma sürecinin zihnimizde
bir yerlerde bir körüğün işlevinden çokta uzakta yer almadığını görürüz.

Hergün muayenehanemde bu yaklaşımın nerelere varabildiğini hastalıklarına kendi kendilerine etiket yapıştıran insanlarda görüyorum.

30 yıldan bu yana gerekli ilaç; tedavisinin yanı sıra verdiğim reçete, hastalarımın nefeslerinde kendilerini deneyimleme ve iç merkezlerini yeniden bulma olanağı sağlamak üzere nefes iyileştirmesi ve çalışmaları olmaktadır.

Tedavinin bir “yan etkisi” olarak bedensel şikayetler çoğu durumda kısa sürede ortadan kalkıyor. Bu kitap,. kendi sorumluluğumu üstlenerek tefavi gerektiren işlev bozukluklarının ortaya çıkmasından önce bedensel, ruhsal sağlıklarını korumaya yönelmek. isteyen insanları için yazıldı.

Okura, Elena Cardas’ın son derece yerinde bir ifadeyle, insanın kendisinin bilincine varmasından bilinçli bir varoluşa gidiş olarak tanımladığı bir çalışma yolu tanıtılıyor.

Alıştırmaların yardımıyla nefesin ritmik gel-git’inde olduğu gibi merkezi başta olan sinir-duyum bölgesi tepkileri ile merkezi karında olan metabolizma ve içgüdü bölgeleri etkileri arasında oluşan dengeyi deneyimleyeceksiniz.

Bu sırada varoluşunuzun saklı, daha derin katmanlarına ulaşabileceksiniz. Hakim durumda bulunan zihin arka plana çekilir ve yürek gücünüz ortaya çıkarken özünüze ait olan merkezin bilincine varabileceksiniz.

Bu noktada açık zihinli herkese bu çalışma yolunun çok boyutlu olanaklarıyla tanışmasını önermek isterim. Sabır ve özenle uyarımları izleyin ve bedeninizin yanıtlarına kulak verin.

Çalışırken dikkatin bedenin hangi noktasına yöneltilmesi gerektiğini gösteren !vana Hubert’in öğretici çizimleri size yardımcı olabilir. Böylece
yepyeni deneyim alanları ve varoluşsal nitelikler oluşur.

Bunları gündelik yaşamın gerçeğine uyarlamak yaşamı çok yönlü, daha anlamlı ve elbette sağlıklı kılacaktır. Bu bağlamda yıllardan beri Elena Cardas ile birlikte çalışıyorum.

Kendini böylesine işine adamış meslektaşların çok yönlü katkılarıyla genişleyen tedavi yelpazesi içinde bir doktor olarak çalışmak gerçek bir zevk.

Dr. Volker zur Linden