Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın PDF İndir

tarafından
109
Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın PDF İndir

Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın PDF İndir kitabı 2015 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 2015 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Jeanette Winterson´dur.

Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın ÖZET

Normal Olmak Varken Neden Mutlu Olasın PDF İndir özet, Annem bana kızdığında yani sıklıkla şöyle derdi; Şeytan bizi yanlış beşiğe götürdü.” Soğuk Savaş´tan ve McCarthy´cilikten fırsat bulup yılının Manchester´ını ziyaret eden Şeytan imhesinde parlak, şaşaali bir teatrallik var.Annem de gösterişli, şaali bir karamsardı; tabancasını toz bezlerinin durduğu çekmecede, kurşunları da Pledge deterjan tenekesinde saklayan bir kadın.

Babamla aynı yatakta yatmamak için hiç uyumayan, sabah kadar kek pişiren.Rahim sarkması, tiroit sorunu, büyümüş bir kalbi, hiçbir zaman iyileşmeyen ülserli bir bacağı ve iki adet takma dişi olan bir kadın – günlük kullanım için donuk ve mat gezmelik olarak da sedef ışıltılı bir takım.
Neden çocuk sahibi olmadığını olamadığını bilmiyorum.

Bir dost istediği için bende onun burada olduğunu ilan etmenin bir yolu olarak dünyaya fırlatılmış bir işaret fişeği olduğum ´deiçin beni evlat edindiğini biliyorum.Haritalardaki şu bulunduğunu yeri gösteren x işareti gibi bir şey.Hayatta yok olmayı hiç sevmezdi ben ise yaşayamadığı bu hayatı yaşamak zorundaydım.

Ebeveynlerimiz için yaparız bunu – işin aslı, başka seçeneğimiz de yoktur.1985´de yayımlandığında annem sağdı.Yarı otobiyografik bir romandı, gayet duygusal ve tutucu bir Hristiyan mezhebine bağlı bir anne-baba tarafından evlat edinilmiş genç bir kızın öyküsünü anlatıyordu.Kızın bir misyoner olacak şekilde yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.Kız onun yerine kalkıp bir adama aşık olur.