Oblomov PDF İndir

tarafından
441
Oblomov PDF İndir

Oblomov pdf indir kitabının yazarı İvan Gonçarov´dur.Oblomov kitabını pdf formatında yandex üzerinden indirmek için aşağıdaki indirme linkine tıklayınız.

  • Adı:Oblomov
  • Yazar:İvan Gonçarov, Ergin Altay (Çevirmen)
  • Baskı tarihi:Haziran 2015
  • Sayfa sayısı:617

İvan Gonçarov – Oblomov

Tarantiyev gidince Oblomov sıkıntı içinde koltuğuna oturdu; bu kötü ziyaretin bıraktığı boğucu havadan kolay kolay kurtulamadı. Nihayet sabahı hatırladı ve Tarantiyev’in soğuk hayali zihninden silindi, tekrar yüzü güldü. Aynanın önünde durdu, uzun zaman kendi kendine gülümseyerek kravatını düzeltti, yanağında Olga’nın ateşli öpüşünün izlerini aradı.

Kendi kendine, “İki asla! Ama birbirinden ne kadar farklı. Birisi çoktan soldu, öteki ise ne güzel çiçek açıyor.” Sonra gittikçe derinleşen düşüncelere daldı, içinde öyle bir his vardı ki aşkın ışıklı ve bulutsuz bayram sabahı geçmiş, aşk artık bir ödev olmaya, hayatına karışmaya, gündelik işleri arasına girmeye ve taze renklerini yitirmeye başlamıştı. Belki bu sabah onun son pembe ışığını görmüştü, bundan sonra artık parlamayacak, sadece hayatını gizliden gizliye ısıtacaktı. Aşk, hayatın içinde kaybolacak, onun güçlü fakat gizli kaynağı olacak, basit gündelik bir hale gelecekti.