Olanı Sevmek PDF İndir

tarafından
446
Olanı Sevmek PDF İndir

Olanı Sevmek pdf indir kitabının yazarı Byron Katie´dir.Kitap 2012 yılında basılmıştır ve 406 sayfadan oluşmaktadır.Olanı Sevmek kitabını pdf formatında yandex üzerinden hemen indirmek için tıklayın.

  • Adı:Olanı Sevmek
  • Yazar:Byron Katie, Stephen Mitchell, Nur Üner (Çevirmen)
  • Alt başlık:Yaşamınızı Değiştirebilecek Dört Soru
  • Baskı tarihi:2012
  • Sayfa sayısı:406

Byron Katie – Olanı Sevmek

Bu soruyla içimizdeki neden-sonuç ilişkisinin farkına varmaya başlarız. Düşünceye inanınca hafif bir huzursuzluktan korku ya da paniğe kadar gidebilen rahatsız edici bir hisse kapıldığınızı görebilirsiniz. l. soruda bu düşüncenin sizin için doğru bile olmadığını farketmiş olabileceğinizden şimdi bir yalanın gücüne şahit oluyorsunuz. Doğanızda hakikat var ve buna karşı geldiğinizde kendiniz gibi hissetmiyorsunuz.

Stres asla huzur kadar doğal gelmez. Dört soru beni bulduktan sonra, “İnsanlar sevecen olmalı” gibi düşünceler dikkatimi çekerdi ve bir rahatsızlık duygusu yarattıklarını gözlemlerdim. Bu düşünceyi ele alalım, düşüncenin öncesinde huzur vardı. Zihnim sessiz ve sakindi. Stres yoktu, rahatsız edici fiziksel tepkiler yoktu.

Hikayem olmadan ben böyleydim. Sonra, farkındalığın süklıneti içinde, bu düşünceye takılıp kalmaktan ya da inanmaktan kaynaklanan hislerin farkına varmaya başladım. Ve yine o sükfınetin içinde, eğer düşünceye inanacaksam sonucun huzursuzluk ve keder olacağını görebiliyordum. O noktadan zihnim “Bu konuda bir şeyler yapmalıyım”a ilerleyecekti.